Pāriet uz galveno saturu

Šodien, 12. novembrī partijas Konservatīvie ārkārtas Padomes sēdē tika ievēlēta jauna partijas vadība. Par valdes priekšsēdētāju ievēlēja labklājības ministru Gati Eglīti.

Pēc 14. Saeimas vēlēšanām partijas valde uzņēmās atbildību par vēlēšanu rezultātiem un paziņoja par atkāpšanos. Valdes priekšsēdētājs un partijas dibinātājs Jānis Bordāns informēja sabiedrību, ka pats vairs nekandidēs uz valdes priekšsēdētāja amatu, dodot iespēju atbildību uzņemties jauniem Konservatīvo līderiem. Padomes sēdes laikā Jānis Bordāns atsauca savu kandidatūru arī uz valdes locekļa amatu.

“Dibinot un attīstot vispirms Jauno konservatīvo partiju, šobrīd – Konservatīvos, mani virzīja sapnis par tiesisku Latviju. Es esmu vadījis šo partiju kopš tās pirmsākumiem 2014. gadā un šobrīd atstāju valdes priekšsēdētāja amatu, pieredzot, ka Latvija ir kļuvusi tiesiskāka. Es ar drošu sirdi nodošu grožus jaunu Konservatīvo līderu rokās,” tā Jānis Bordāns pēc partijas valdes vēlēšanām.

Konservatīvo valdē ir ievēlēti arī Ventspils novada domes deputāts Bruno Jurševics, Rēzeknes novada domes deputāts Guntis Rasims, ekonomists Jānis Svemps, uzņēmējs Mārtiņš Štāls un Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika, Ķekavas novada domes deputāts Andris Vītols

“Konservatīvajiem šis ir iespēju brīdis – mēs savstarpējā demokrātiskā konkurencē ievēlējām jaunu valdes priekšsēdētāju un valdes locekļus. Mūsu galvenais uzdevums šobrīd ir vadīt partijas atjaunošanos, izanalizējot pieļautās kļūdas, saliedējot visu lielo partijas kolektīvu, izstrādājot skaidru, kvalitatīvu, mūsu partijas vērtībās balstītu piedāvājumu vēlētājiem, lai atgūtu viņu uzticību. Es ticu, ka Konservatīvo ieguldījums Latvijas politikā ir ļoti nepieciešams,” saka Konservatīvo valdes priekšsēdētājs Gatis Eglītis.