Pāriet uz galveno saturu

Iedomājieties 2018.gada 7.oktobra rītu. Latvija mostas, radio ziņo par vēlēšanu rezultātiem. Augusts Brigmanis stāsta, ka, par spīti solījumiem vēlēšanu laikā, ZZS tomēr gatavi veidot valdību ar Saskaņu. Tiem pieslienas No Sirds Latvijai un Latvijas Reģionu apvienība. Prezidents Vējonis piekāpjas un pieļauj prokremliskas valdības izveidošanu. Pēc pāris gadiem stratēģiskos valsts uzņēmumus Latvenergo un airBaltic lēti pārdod Kremlim draudzīgiem «investoriem». Valdība paziņo par aizsardzības budžeta strauju samazināšanu, pamatojot to ar vajadzību «nekaitināt miermīlīgo Krieviju». 2020.gadā ievieš valstī pilnu divvalodību un visiem nepilsoņiem dod tūlītēju pilsonību.

Murgs.

Bet diemžēl iespējams. Politiskā X stunda ir klāt. Esam divu notikumu krustcelēs. No vienas puses, Latvija ilgstoši nespēj apkarot visiem zināmu, bet ar dārgiem advokātiem aizsargātu valsts nozagšanu. Žurnāls Ir atklāja atklātu ņirgāšanos par tiesiskumu oligarhu sarunās viesnīcā Rīdzene. Tomēr pagaidām mūsu Saeima spēj tikai ievēlēt komisiju, kura nemaz nevēlas lietas būtību izmeklēt.

No otras puses nāk Kremļa vēlme novājināt mūsu valsti un pakļaut to Krievijas ietekmes sfērai. Tā kā militārais uzbrukums pēc Ukrainas parauga tagad šķiet ļoti riskants, hibrīdkarš iet pilnā sparā.

Ja brīnāties, ka Krievija var iespaidot ASV prezidenta vēlēšanas, padomājiet, kas notiks pie mums. Mūsu oligarhi, kā arī daudzi, kas darbojas nerezidentu banku, transporta sektorā un citās ar Krieviju cieši saistītās jomās, labprāt palīdz uzturēt Krievijas ietekmi Latvijā. Tāpat kā Putina Krievijā ir elitāra kliķe, kas dāsni pelna no autoritārā režīma, ar esošo režīmu te tāpat var pelnīt.

Alternatīva — uz Rietumiem orientēta, demokrātiska valsts — nepiedāvā tik vieglas iespējas savu kabatu pildīt. Jo tad būtu reāli jāstrādā un jākonkurē ar vienlīdzīgiem spēles noteikumiem.

Vēl jo bīstamāk, ja tiesu vara kļūst kaut mazliet spēcīgāka, tad daudziem šiem spēlētājiem draud reāls cietumsods. Ne tikai pašiem Andriem, Aināriem un Aivariem, bet garai ķēdei ar pakalpiņiem, kas viņu vārdā izpilda darījumus.

Rezultāts ir X stunda. Stāvēt malā, kritizēt politiķus par neizdarību un neiesaistīties politiskā darbā ir kaitīgi mūsu valstij. Vēlēšanu zīmes iemešana urnā 6.oktobrī ir par maz un par vēlu. Esam demokrātiski atpalikuši — mums Latvijā ir viszemākā līdzdalība politiskajās partijās visā Eiropā, 0,7% no iedzīvotājiem! Ir iegājies slikts paradums, ka partijās iestājas tikai tāpēc, lai iekārtotos kādā mīkstā krēslā. Citiem atkal bail no kāda mistiska mūžīga «politiskā zīmoga». Dzirdu čīkstēšanu, ka nav par ko vēlēt un kur stāties, bet paši neesam gatavi to mainīt. Tāpēc es izvēlējos iestāties.

Esmu vairākās vēlēšanās balsojis par Nacionālo apvienību, vērtējot cīņu par Latvijas interesēm visaugstāk. Bet tagad maksātnespējas naudas smaka ir neciešama un partija nodarbojas ar klaju administratora Māra Sprūda atbrīvošanas lobēšanu. Dzintara Rasnača vadītā Tieslietu ministrija bezjēdzīgi nodarbojas ar dažu desmitu cilvēku sejas aizsegu aizliegšanu. Tāpēc, ka īstām tiesiskuma problēmām negrib ķerties klāt.

Līdz šim nebija reālas alternatīvas. Vienotībai ir atsevišķi simpātiski deputāti, bet kā partijai tai nav mugurkaula turēties pretī ZZS oligarhiem, ar krimināli notiesāto baņķieri Antonovu sasaistītajam Mārtiņam Bondaram un «tā neesmu es» NSL spēkiem. Jaunajā Kustībā Par! iestājušies daudzi mani draugi. Tomēr man svarīgākie ir valsts aizsardzības un tiesiskuma jautājumi, kas neliekas svarīgi Par! dienaskārtībā. Pie tam izskatās, ka partija piekops izteikti sociālistisku ekonomisko politiku, kurai es pilnībā nepiekrītu.

Tikai Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) fokuss ir uz svarīgāko mūsu valstī patlaban. Partijas vērtības sakņojas 18.novembra republikas aizstāvēšanā (atšķirībā no nacionāļu Kārļa Ulmaņa slavināšanas), demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā (priekšsēdētājs Jānis Bordāns bija vienīgais tieslietu ministrs pēdejos 20 gados, kurš reāli centās tiesas iztīrīt, par ko viņu arī izspieda no amata), kā arī skaidra orientācija uz Rietumiem. Tās valdes rindas ir papildinājuši bijušie KNAB izmeklētāji, kuru dedzīgo un pašaizliedzīgo cīņu pret korumpētajiem noziedzniekiem viņiem tika liegts īstenot pašā KNAB. Partija nav neviena naudas sponsora ietekmē, bet tiek finansēta no biedru naudām un par spīti tam ir jau viena no lielākām Latvijas partijām pēc biedru skaita.

Es netaisos kandidēt uz deputāta amatu — manas dotības ir vairāk uzņēmējdarbības jomā. Bet savā brīvajā laikā palīdzu partijas darbā kā ierindas biedrs. Aicinu citiem izdarīt savu X stundas izvēli un aktīvi darboties partijās, kuras stāv «gaišajā pusē», aizstāvot mūsu valsts nākotni. Un aizbildinājums, ka «nav laika», arī nav vietā. Stāstiet to kādam citam četru bērnu tētim, zemessargam, sabiedriskam darbiniekam un pilna laika uzņēmējam…

Mēs esam viena no retajām tautām, kurai ir pašnoteikšanās un sava valsts. To izcīnīja mūsu senči ar savām asinīm. Ja necelsimies no dīvānā sēdošo komentāru apātijas un Facebook laikošanas, ja neiesaistīsimies politiskā darbībā, tad mēs varam pazaudēt šo brīvību. Kā to izskaidrosim saviem mazbērniem?

Atstāj atbildi