Pāriet uz galveno saturu

“Jau desmit gadus ir spēkā Aivaram Lembergam tiesas piemērotais drošības līdzeklis – liegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus, un tieši tikpat ilgu laiku kā Lembergs, tā valsts amatpersonas šo lēmumu  ignorē. Tā vietā, lai politiskā līmenī nodrošinātu tiesas lēmuma izpildi, pašvaldības darbu uzraugošais ministrs Kaspars Gerhards, būdams gana labi informēts par patieso varas centru, kas, manuprāt, diemžēl nav Latvijas Republikas pilsoņi kā deklarēts Satversmē, brauc vizītē ne jau uz Ventspili, bet gan pie Lemberga, pēc būtības klanīties un apliecināt savu padevību kā tādos viduslaikos,” uzskata Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) politiķe, Rīgas domes deputāte Juta Strīķe.

Oficiālais Kaspara Gerharda vizītes mērķis ir iepazīšanās ar plūdu un krasta erozijas risku  apdraudējumu novēršanas darbiem, taču Aivars Lembergs iknedēļas preses konferencē jau noteicis savu ministra vizītes  dienaskārtību –  pašvaldības reformas un izglītības reformas apspriešanu u.c jautājumus. “Tas, ka vienas nelielas Latvijas pilsētas pašvaldības atstādināts vadītājs var noteikt par kādiem jautājumiem ministram vizītē Ventspilī ir jārunā, un par kādiem nav, atsauc atmiņā “Rīdzenes sarunas”, kurās tika spriests, ka Lembergam ir iespēja dabūt sev divus atbildīgākos amatus valstī, “uztaisīt prezidentu un premjeru”. Un tagad, manuprāt, tas ir noticis, – ja lieto “Rīdzenes sarunu” retoriku – Lembergam pieder un viņš komandē premjerministru un valsts prezidentu. Personīgi man nav šaubu, ka gan Māris Kučinskis, gan Raimonds Vējonis danco pēc Lemberga stabules. Protams, šāds stāvoklis ir antikonstitucionāls un līdzinās feodālismam vai mafiozai struktūrai, bet kam gan citam līdzinās sagrābta jeb nozagta valsts? Nešaubos, ka visi oficiozi to noliegs, taču cilvēki paši redz, ka premjers neko nevar pateikt vienam pustiesātam, no amata atstādinātam pašvaldības darbonim, bet otrādi gan var, ” norāda Juta Strīķe. 

Pēc politiķes domām A.Lemberga ietekme valsts līmeņa politisku lēmumu pieņemšanā ir iespējama tikai pateicoties valdošo partiju un valsts augstāko amatpersonu “acu pievēršanai” uz A.Lembergam tiesas noteiktā drošības līdzekļa pārkāpumiem. “Diemžēl iegūtie pierādījumi par politiķu uzpirkšanu, ko prese sauca par Lemberga stipendiātiem, tā arī neizvērsās konkrētās apsūdzībās, tomēr tas deva sapratni par izvērstās korupcijas grandiozajiem apjomiem. Nav pamata uzskatīt, ka šīs stipendijas, iespējams, netiek maksātas arī tagad un diemžēl nav nekādu cerību, ka ģenerālprokurors vai KNAB priekšnieks kaut jel ko dara, lai to atklātu,” uzskata J.Strīķe.

Pēc politiķes domām nozagtu valsti no feodāli – mafioza stāvokļa atgriezt Satversmes noteiktajā ietvarā var tikai politiskā vara. “Tautai jābūt pietiekoši gudrai, lai par spīti politiskās propagandas meliem izraudzītu Saeimas vēlēšanās varu, kas nodrošinās likumību un kārtību, un līdz ar to ekonomisko uzplaukumu un labklājību,” saka J.Strīķe.

Nav komentāru

Atstāj atbildi