Pāriet uz galveno saturu

Pēc šodien notikušās valdības veidošanas sarunu otrās kārtas, Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicinājusi jaunajā koalīcijā Jāņa Bordāna vadībā apvienoties piecas partijas – JKP, KPV LV, Attīstībai/PAR, Nacionālo apvienību Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai /LNNK (NA) un Jauno Vienotību.

JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Esam par godīgu un caurspīdīgu valdības sastādīšanas procesu, tāpēc, lai izslēgtu slepenas tirgošanās par nozaru pārvaldīšanu, mūsu piedāvājums ir atklāts. Mērķis ir stabilas un rīcībspējīgas valdības izveide, kas spētu nostrādāt četrus gadus un veiktu pārmaiņas, kuras vēlēšanās atbalstīja absolūti lielākā daļa Latvijas vēlētāju. Mūsu piedāvātais modelis koalīcijai nodrošinās stabilu vairākumu un ļaus izpildīt daudzus no vēlētājiem sniegtajiem solījumiem.”

Jaunajā valdībā Jānis Bordāns ir gatavs ieņemt premjerministra amatu, JKP uzņemoties atbildību arī par Iekšlietu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Attīstībai/PAR piedāvāts uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Veselības ministriju un Labklājības ministriju, savukārt KPV LV aicināts virzīt kandidātus Satiksmes un Ekonomikas ministrijām.

Jaunajā koalīcijā NA plānots uzticēt kultūras, izglītības un zemkopības ministru amatus. Jaunā Vienotība valdībā varētu uzņemties atbildību par Tieslietu un Aizsardzības ministrijām. Iecerēts, ka lēmums par Ārlietu ministrijas pārraudzību tiks pieņemts kopīgi.

Nav komentāru

Atstāj atbildi