Pāriet uz galveno saturu

Jaunās konservatīvās frakcijas pārstāvji apmeklēja Ukrainas vēstniecības Latvijā rīkoto izstādi “UKRAINA, 1932.-1933. GENOCĪDS AR BADU”. Mēs paužam solidaritāti ar Ukrainu un uzsveram, ka padomju režīma noziegumiem nav noilguma.

Šodien, 2018. gada 30. novembrī Jauno konservatīvo frakcijas pārstāvji Juta Strīķe, Juris Jurašs un Linda Ozola piedalījās Ukrainas vēstniecības Latvijā rīkotajā izstādē. Izstāde veltīta 1932. – 1933. gada Staļina režīma genocīda pret ukraiņu tautu 85. gadskārtai, atklāšanā Okupācijas muzejā.

Jauno konservatīvo pārstāvji sarunā ar Ukrainas vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvaroto lietvedi Alisu Podoļaku (Alisa Podolyak) pauda solidaritāti ar Ukrainu, uzsverot, ka padomju režīma noziegumiem nav noilguma un ka ir nepieciešams vairot starptautiskās sabiedrības izpratni par šo traģisko lappusi ukraiņu tautas vēsturē.

J. Strīķe: “Vēsturiskā izstāde Okupācijas muzejā, kas atspoguļo Staļina režīma genocīdu pret ukraiņu tautu, ir kā skaudrs atgādinājums, cik neaprēķināms un nežēlīgs ir mūsu kaimiņš – Krievija. Mākslīgi uzturētais bads nomērdēja no 3 līdz 10 miljonu Ukrainas iedzīvotāju. Tik daudz traģisku un salauztu likteņu, tik liels izmisums un bezcerība – tas bija neaptverams noziegums pret cilvēci. Mēs asi nosodām Krievijas agresiju pret Ukrainu gan pagātnē, gan tagadnē. Arī pēdējā laika notikumi Ukrainā vēlreiz apliecina, ka Krievija rada riskus suverēnām valstīm. Ir cieši jāseko līdzi Krievijas darbībām, jo agresija pret Ukrainu Kerčas šaurumā papildus eskalē situāciju Ukrainas pierobežā. Mēs cieši atbalstām Ukrainas teritoriālo vienotību, Ukrainas centienus veikt reformas un mērķi integrēties Rietumu demokrātisko valstu sabiedrībā.”

Š.g. 28. novembrī Saeimas Ārlietu komisija pieņēma paziņojumu “Par Krievijas agresīvo rīcību pret Ukrainu Melnajā un Azovas jūrā”. Tajā tiek nosodīta Krievijas agresīvā rīcība Kerčas šaurumā Azovas jūrā, un aicina starptautiskās institūcijas iesaistīties situācijas risināšanā. Arī Jauno konservatīvo deputāte Linda Ozola pauda stingru atbalstu šim parlamenta komisijas paziņojumam.

Latvijas tautai jo īpaši ir saprotami Staļina režīma pastrādātie noziegumi, tādēļ Jaunie konservatīvie stingri atbalsta un atbalstīs ukraiņus pasaules sabiedrības izglītošanā par Golodomoru un iestāsies pret Kremļa melīgo propagandu, kas tiecas genocīdu noliegt un Staļinu pasniegt kā dižu valstsvīru.

Atstāj atbildi