Pāriet uz galveno saturu

Ir izdevies panākt, ka policisti, robežsargi, ugunsdzēsēji, glābēji un ieslodzījuma vietu darbinieki jau no janvāra saņems solītos pabalstus. Par to Saeimas darbā stingri iestājās Jaunie konservatīvie!

Šodien, 4. decembrī, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja likumprojektu “Grozījums Likumā par budžetu un finanšu vadību” un atbalstīja priekšlikumu nodrošināt spēkā esošajos normatīvajos aktos plānoto pensiju, pabalstu un atlīdzību izmaksu. Ir izdevies panākt, ka iekšlietu sistēmas un ieslodzījuma vietu darbinieki jau no 2019. gada janvāra saņems “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma” 25. pantā paredzētos pabalstus, kas izmaksājami iekšlietu sistēmas amatpersonām ar speciālo dienesta pakāpi pēc katriem pieciem nepārtrauktas izdienas gadiem triju mēnešalgu apmērā atbilstoši pēdējam amatam. To apstiprināja arī Finanšu ministrija – izmaksu grafiks jau ir sastādīts.

Pagājušajā nedēļā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija skatīja jautājumu par policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem un ieslodzījuma vietu darbiniekiem, kas nonākuši neapskaužamā situācijā finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas un ministru prezidenta Māra Kučinska dēļ – līdzekļi solītajiem pabalstiem, kas izmaksājami jau no 2019. gada, izstrādātajā budžetā nebija paredzēti. Tāpēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija atbalstīja Iekšlietu ministrijas centienus un komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs vērsās pie Saeimas Budžeta komisijas, lai rastu risinājumu minētā pabalsta izmaksai. Savukārt Jauno konservatīvo frakcijas deputāti, Budžeta komisijas locekļi Gatis Eglītis un Reinis Znotiņš iesniedza jau konkrētu priekšlikumu komisijā skatāmajam likumprojektam.

Izstrādājot likumprojektu un izskatot to komisijas sēdē, tika panākta sapratne, ka solījumi iekšlietu sistēmas darbiniekiem ir jāpilda. Tādējādi priekšlikums pēc būtības tika atbalstīts. Tiesiskā norma bija iestrādāta Juridiskā biroja priekšlikumā, kas definēja likumprojekta 15. pantu, iekļaujot šīs un citas izmaiņas. Ņemot vērā to, tehniski G. Eglīša un R. Znotiņa priekšlikums tika noraidīts.

Gatis Eglītis: “Man ir liels prieks, ka ir izdevies atrisināt jautājumu par solīto pabalstu izmaksu policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem, glābējiem un ieslodzījumu vietu darbiniekiem. Likumā paredzētā pabalstu izmaksa tiks nodrošināta jau no nākamā gada janvāra, kā tam arī bija jābūt. Mūsu frakcija stingri iestājās par šo pabalstu nodrošināšanu, tas ir bijis lielisks mūsu komandas darbs. Turklāt šogad Valsts policija svin simts gadu jubileju – panāktais ir tikai maza daļa no mūsu pateicības par policijas darbu!”

 

Nav komentāru

Atstāj atbildi