Pāriet uz galveno saturu

Vēršam visas sabiedrības uzmanību uz lietu, kurā Saeimas deputātu Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu Ģenerālprokuratūra lūdz izdot kriminālvajāšanai.

J.Jurašs, pēc viņa prettiesiskas atbrīvošanas no dienesta KNAB, 2016.gada jūlija mēnesī, publiskoja informāciju par viņam 2015.gada septembrī piedāvātu kukuli 1 miljona eiro apmērā un KNAB vadības bezdarbību šīs informācijas pārbaudē. Sakarā ar šo paziņojumu, 2016.gada 29.jūlijā, pret bijušo KNAB operatīvā darba vadītāju tika uzsākts kriminālprocess par apzinātu valsts noslēpuma izpaušanu. 2017.gada 15.jūnijā kriminālprocesu uzraugošais prokurors izbeidza. Prokurors konstatēja ne vien to, ka nav nozieguma sastāva, bet arī faktus, kas liecināja, ka kriminālprocess uzsākts uz informācijas pamata, kas neatbilst lietas materiāliem, faktiski – uz nepatiesām ziņām.

Pēc mēģinājuma 2017.gada 20.jūlijā noskaidrot patiesību par apstākļiem, kas bija sekmējuši nepamatota kriminālprocesa uzsākšanu pret viņu, 2017.gada 25.augustā tika atjaunots 2017.gada 15.jūnijā pret viņu izbeigtais kriminālprocess, kura ietvaros Ģenerālprokuratūra tagad lūdz izdot Saeimas deputātu Juri Jurašu kriminālvajāšanai, kā rezultātā viņš zaudēs Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja amatu. Šīs komisijas funkcijās vislielākajā mērā ietilpst tieši tiesiskuma nodrošināšanas jautājumu risināšana valstī.

J.Jurašs ir nopelniem bagātākais korupcijas apkarotājs Latvijas valsts vēsturē, un līdz ar to viņš ir nodrošinājis sev milzīgu nelabvēļu armiju, kuras kaujinieki iefiltrēti arī tiesībaizsardzības iestādēs un prokuratūrā.

J.Jurašs kopš 2017.gada 18.marta ir Jaunās konservatīvās partijas valdes loceklis. Partija asi kritizē ģenerālprokuroru un priekšvēlēšanu kampaņās pieprasīja ģenerālprokurora atkāpšanos. Tiesiskuma nodrošināšana bija partijas vēlēšanu programmas svarīgākais punkts.

Likums Par valsts noslēpumu nosaka, ka informācija par  korupcijas gadījumiem, amatpersonu nelikumīgu rīcību nevar būt valsts noslēpums.


 LĒMUMS 10 lpp (SPIED UZ BULTIŅU – NEXT PAGE –  UN PĀRŠĶIR LAPU)

[pdf-embedder url=”https://konservativie.lv/wp-content/uploads/2019/01/Zaluzinska-lemums-par-KP-pret-Jurasu-izbeigsanu.pdf” title=”Prokurora Žalužinska lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu”]

Nav komentāru

  • Mārtiņš saka:

    Ir pilnīgi skaidrs, ka prokuratūras priekšnieks īsti nesaprot, kas viņa firmā notiek. Ja viens prokurors pieņem lēmumu un otrs šajā pašā lietā pretēju lēmumu, tad viens no tiem prokuroriem ir nejēga, tikai kā lai uzzina, kurš? Dotajā gadījumā, ja prokuratūra nav devusi skaidrojumu un precīzi norādījusi iemeslu, kura dēļ tiek pieņemts jauns lēmums, jāpieņem, ka viņi nezina, ka viens prokurors 2017.gadā jau lēmumu ir pieņēmis, jāaizsūta vienkārši kopija ar jautājumu, kas tur nepareizi?

Atstāj atbildi