Pāriet uz galveno saturu

Jaunie konservatīvie ir panākuši vienošanos koalīcijā par to, ka grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” tiks izņemti no budžeta paketes pirms izskatīšanas 2.lasījumā.

Mūsu ieskatā šie grozījumi ir jāpārskata un jāparedz nošķīrums starp fiziskām un juridiskām personām, atbalstot bezskaidras naudas norēķinus vienīgi nekustamo īpašumu darījumos.

Regulējumā jāievieš izmaiņas, kas līdzinātos citu ES valstu praksei, regulējot skaidras naudas norēķinus. Slovēnijā skaidras naudas ierobežojumi starp fiziskām un juridiskām personām atšķiras pat divpadsmit reizes! Šobrīd piedāvātais valdības variants ietver sevī būtiskus ierobežojumus, tiesību aizskārumus un milzu neērtības, kas var rasties Latvijas iedzīvotājiem, ja viņi nedrīkstētu veikt skaidras naudas darījumu vairāk par 3000 eiro. To nevar argumentēt ar ēnu ekonomikas apkarošanu, jo šāds solis nebūs efektīvs.

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija savā vēstulē norāda, ka 2017. gadā Latvijā auto tirgotāju neto apgrozījums bija 1,19 miljardi eiro, savukārt Igaunijā tas bija – 2,47 miljardi eiro, bet Lietuvā – 2,21 miljards eiro.

Gatis Eglītis norāda: “Automašīnu tirdzniecības gadījumos rodas nevienlīdzīga konkurence ar Lietuvu un Igauniju, kur nav tādi skaidras naudas ierobežojumi, kas kropļo konkurenci.” Banku norēķini bieži vien nevar pilnvērtīgi aizstāt skaidras naudas norēķinus. Pašlaik Latvijā slieksnis ir noteikts 7200 eiro apmērā.

Iedzīvotāji, tostarp uzņēmēji, ir izteikuši neapmierinātību ar iespējamajiem skaidras naudas norēķinu ierobežojumiem, tādēļ mēs strādājam pie tā, lai tiktu uzlabots piedāvātais variants, ņemot vērā mūsu ieteikumus.

Juta Strīķe norāda: “Efektīvai ēnu ekonomikas apkarošanas veicināšanai šobrīd Saeimas Juridiskajā komisijā tiek gatavotas izmaiņas Kriminālprocesa likumā, nosakot prasības naudas īpašniekam saprātīgos termiņos pamatot tās izcelsmi, lai efektīvi un precīzi vērstos tieši pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.”

Nav komentāru

  • Andris Meļķis saka:

    Tas arī ir labi , ka netika pazeminãts skaidras naudas apgrozības slieksnis. Vajadzēja , ja godīgi, apaļu ciparu , bet mazs kompromiss-ok.

Atstāj atbildi