Pāriet uz galveno saturu

Ņemot vērā plašās un sabiedrības satraukumu izraisījušās diskusijas par turpmāko specializēto skolu nākotni, kas īsteno profesionāli orientēta virziena pamatizglītības programmas, 2019. gada 16. maijā, Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcija sagatavoja un iesniedza Saeimas prezidijam grozījumus Vispārējās izglītības likumā. Rosināto grozījumu mērķis ir nostiprināt normu par profesionāli orientēta virziena pamatizglītības programmu īstenošanu, skaidri nosakot iespēju šīm izglītības iestādēm pretendēt uz valsts budžeta finansējumu arī pēc 2020.gada 1.septembra.

Jauno konservatīvo frakcijas vārdā vēlamies pateikties aktīvajai sabiedrībai, kas cēla trauksmi par šo neapdomīgo iepriekšējās valdības lēmumu. Paldies arī 13.Saeimas koalīcijas partneriem, kas pauda atbalstu šim priekšlikumam.

Mēs – Jaunie konservatīvie – Latviju  redzam kā vietu, kur ir daudz talantu. Mums ir talantīgi, pašapzinīgi bērni un jaunieši, kuru nākotne atkarīga no mūsu šodienas lēmumiem. Mums ir unikālas kultūras tradīcijas – Dziesmu un deju svētki, kori, orķestri, teātri un māksla. Tāpēc mums ir jāpieņem gudri lēmumi, kas ļaus veidot labāku rītdienu un spēs piedāvāt mūsu jauniešiem lielākas iespējas.

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece: “Piekrītu viedoklim par  Latviju kā par  kultūras megapoli, kurā nemitīgi notiek augstas kvalitātes pasākumi. Profesionāli orientēta virziena skolas nav stāsts par to, vai šie bērni, kas šodien spēlē orķestrī vai padziļināti apgūst daiļamatniecību, nākotnē kļūs par jomas profesionāļiem. Stāsts ir par to, cik bagāta augs mūsu nākotnes sabiedrība.

Katra īpašā skola ir vērtība. Mēs cienām vērtības, kas savukārt veido tradīcijas. Mēs esam par to kopšanu un turpināšanu, vienlaikus domājot par kvalitāti, par  skaidriem un caurspīdīgākiem nosacījumiem ikvienam no šiem stāstiem. Un mēs vēlam ikvienam kļūt par rītdienas Latvijas talantu!”

Nav komentāru

Atstāj atbildi