Pāriet uz galveno saturu

Kandidējot uz jebkuru valstiski nozīmīgu amatu, kā viens no galvenajiem atlases kritērijiem ir prasība pēc nevainojamas reputācijas, tādēļ Jaunajiem konservatīvajiem nav pieņemams, ka viens no kandidātiem uz atbildīgo Latvijas Universitātes (LU) rektora amatu ir “čekas maisu” sarakstos atrodamais Indriķis Muižnieks.

Gatis Eglītis, 13. Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas deputāts : “Objektīvo realitāti dokumentu trūkuma dēļ vairs nav iespējams pierādīt, tomēr daudzi cilvēki Latvijā, kas cietuši no padomju režīma un Valsts drošības komitejas (VDK) represijām, sagaida izlēmīgu rīcību, lai no valstiski svarīgiem amatiem beidzot distancētu bijušos VDK aģentus un ziņotājus, vienlaicīgi veicinot “čekas maisos” minētās personas veikt godprātīgu lustrācijas procesu.”

Jaunie konservatīvie kopumā atbalsta valstiski nozīmīgu amatu liegumu ne tikai padomju režīma augstākā līmeņa nomenklatūras darbiniekiem, bet arī VDK sistēmā strādājušajiem un ziņotājiem.

I. Muižniekam LU rektora amatā nav arī izdevies būtiski uzlabot LU pozīcijas QS pasaules universitāšu reitingā, kamēr kaimiņvalstu labākās universitātes tiek arvien augstāk novērtētas starptautiskos mērījumos. Kopējā pasaules universitāšu reitingā 2018./2019. studiju gadā LU un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) atrodamas 801.-1000. vietā, kamēr Tartu Universitāte ir 321., Viļņas Universitāte – 488, bet Viļņas Ģedimina tehniskā universitāte – 581. – 590. pozīcijā.

LU ir jāieved jaunā, starptautiskas konkurētspējas virzienā, tostarp, reformējot LU pārvaldību, kamēr pēdējo četru gadu kurss nav radījis ticību virzībai uz izcilību.

Nav komentāru

  • Vilnis saka:

    Kur ir paarskats par paareejiem gadiem ?Latvija ir tur kur vinja ir un izdeviiga tikai tuuristiem kur leeti atpuusties un pieminekljus apmiizt .Vieteejiem pzd….

  • Gača saka:

    Interesanti, ka LU rektors no šodienas varēs turpināt četrus gadus vadīt lielāko LR universitāti ar mazākumu par balsu un lietu maisos. Labi vismaz, ka saņēma mazākumu, Taču veco laiku vēži joprojām turas.

Atstāj atbildi