Pāriet uz galveno saturu

Šodien 13. jūnijā kultūras jomas pārstāvji nosūtījuši valdībai vēstuli, kurā izklāstīti argumenti pret koncertzāles būvniecību uz AB dambja. Jaunie konservatīvie piekrīt vēstulē minētajai argumentācijai un aicinās kolēģus valdībā vērtēt alternatīvas vietas koncertzāles būvniecībai, kā arī mazināt koncertzāles būvniecības izmaksas līdz aptuveni 70 milj. eiro.

Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas deputāts Gatis Eglītis skaidro: “Mums kā tautai, kas uz pasaules fona izceļas ar kultūras jomas ārkārtīgi augsto līmeni, nacionālā koncertzāle ir vajadzīga, tomēr AB dambis nav piemērota vieta koncertzāles būvniecībai. Pirmkārt, koncertzāle aizsegtu skatu uz Vecrīgu no Pārdaugavas un kopumā neatgriezeniski mainītu Rīgas kreisā krasta ainavu. Otrkārt, būtu nepieciešama pilnīga AB dambja pārbūve, jo uz tā nav paredzētas šādā izmēra būves, kas lieki sadārdzina izmaksas situācijā, kad naudas nepietiek citiem nepieciešamiem izdevumiem, t.sk., veselības aprūpes uzlabošanai vai bērnu kopšanas pabalstiem. Treškārt, piekļuve AB dambim būtu stipri apgrūtināta nepietiekamo sabiedriskā transporta savienojumu dēļ.”

Jauno konservatīvo frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Krišjānis Feldmans: “Šādas valstiski svarīgas būves ir laba iespēja vizuāli un ekonomiski revitalizēt kādu no degradētajiem pilsētas rajoniem, radot jaunas darbavietas tajā un ap to. Tieši šādam mērķim paredzēts projektam pieejamais ES fondu finansējums. Mūsu ieskatā šobrīd šādas potenciālās koncertzāles vietas ir vairākas – Uzvaras parks, Andrejosta, Kongresu nama pārbūve u.c. KM arī būtu jāizstrādā konkrēts plāns, kas paredzētu vairākus scenārijus šīs būves izmantošanā, tādējādi audzējot nākotnes noslodzes un mazinot uzturēšanas izmaksas.”

Jaunie konservatīvie nevar atbalstīt AB dambja variantu ar plānotām gandrīz 120 milj. eur būvniecības izmaksām un neskaidrām uzturēšanas izmaksu aplēsēm. Uzskatām, ka projekta izmaksas jāsamazina līdz aptuveni 70 miljoniem eiro, kas, visticamāk, nozīmētu jauna starptautiska arhitektūras metu konkursa rīkošanu Rīgas koncertzāles būvniecībai.

Atstāj atbildi