Pāriet uz galveno saturu

Saeimas Juridiskajā komisijā uzsākts darbs pie grozījumiem Saeimas kārtības rullī. Pašreiz viss liecina, ka darbs pie šiem likuma grozījumiem būs diskusiju pilns un ilgstošs.

Jau pirmajā komisijas sēdē, kura norisinājās 9. jūlijā, no kopā saņemtajiem 81 priekšlikuma divu stundu laikā deputāti izskatīja tikai 6 priekšlikumus, informē Saeimas deputāts Jānis Butāns, kurš ievēlēts no Jaunās konservatīvās partijas un ir arī Juridiskās komisijas loceklis.

Asas diskusijas izpelnījās Jauno konservatīvo frakcijas priekšlikums par nepieciešamību deputātiem atteikties no transporta kompensācijām, kuras atsevišķos gadījumos sasniedz pat vairākus simtus eiro mēnesī.

Redzot, ka deputātu vidū priekšlikums negūst atbalstu, tika rosināta diskusija par to, ka transporta kompensācijas saglabājamas tikai par izdevumiem par sabiedrisko transportu.

Saeimas deputātiem kompensēt tikai sabiedriskā transporta izdevumus ar vairākiem argumentiem pamatoja Jānis Butāns, kurš ir arī Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs:

– tādējādi Saeimas deputāti rādītu labu piemēru citiem sabiedrības locekļiem pārvietoties ar sabiedrisko transportu;

– vieglāk kontrolējams mehānisms, jo transporta kompensācija paredzēta tikai nokļūšanai darbā no mājām un otrādi ne citiem mērķiem, tādējādi izslēdzot iespēju pieprasīt kompensāciju par izdevumiem, kas faktiski nav, lai pārvietotos starp darbu un dzīves vietu;

– atslogotu valsts budžetu, jo valsts kompensācija sabiedriskajam transportam, kura pašreiz ir lielāka par 100`000`000 eiro gadā, ir atkarīga arī no pārvadāto pasažieru skaita, kā arī tas ir lētāks, kā pārvietošanās ar privāto transportu, līdz ar to tiktu ekonomēta nodokļu maksātāju nauda;

– vides piesārņojuma mazināšana, jo atsakoties no personīgā autotransporta, kas de facto pašreiz vairums gadījumu ir ar iekšdedzes dzinēju, tiktu samazināti kaitīgie izmeši.

Neskatoties par iespējamiem ieguvumiem sabiedrībai, priekšlikums mainīt Saeimas deputātu paradumus, par labu izvēloties sabiedrisko transportu, kopumā neguva atbalstu.

Kā informēja J.Butāns, Jaunā konservatīvā partija neplāno atteikties no priekšlikuma mazināt materiālos ieguvumus Saeimas deputātiem, bet meklēs kompromisu, piemēram, mazinot transporta kompensācijas apmēru līdz līmenim, kas faktiski atbilstu izdevumiem par sabiedrisko transportu.

Foto: Ieva Ābele, Saeima

Atstāj atbildi