Pāriet uz galveno saturu

Šodien, 20.septembrī plkst. 13.00 Rīgā, Abrenes ielā 3  Vidzemes priekšpilsētas tiesā notiks Jura Juraša krimināllietas pirmā tiesas sēde. Ģenerālprokuratūras prokuroru nekonsekvences un pretrunīgas likuma normu interpretācijas rezultātā Saeimas deputātam Jurim Jurašam jātiesājas, jo viņš informēja sabiedrību par KNAB vadības bezdarbību, tādējādi ceļot trauksmi par korupciju. Bijušajam korupcijas apkarotājam tiesā jāaizstāvas pret prokuratūras nepamatotajām apsūdzībām un jāpaļaujas uz tiesas profesionalitāti un objektivitāti lietas taisnīgā iztiesāšanā. Šodien ir pirmā tiesas sēde, kura notiks aiz slēgtām durvīm.

13. Saeimas deputāts Juris Jurašs: “Esmu gandarīts, ka beidzot ir pienākusi tiesa un šis absurdais murgs vairāku gadu garumā beigsies! Vēlos uzsvērt, ka šai safabricētai lietai nemaz nevajadzēja nonākt līdz tiesai. Viens prokurors to jau bija izbeidzis. Tomēr tiesībsargājošajās iestādēs bija spēki, kuri saprata, ka viņiem pašiem būs jāatbild par nepamatotas krimināllietas ierosināšanu, tāpēc tie turpināja virzīt šo absurdo lietu tālāk!” Jaunie konservatīvie ir pilnīgi pārliecināti, ka J.Jurašs tiesu uzvarēs.

2016. gada 14. jūlijā žurnāla “IR” Nr. 28 (325) publicēta J. Juraša šim žurnālam sniegtā intervija “Knābis nost?”, kuras laikā J. Jurašs atklāja: “2015. gada oktobra beigās saistībā ar krimināllietu, kurā iespējamā kukuļošanā pieķerts Latvijas Dzelzceļa vadītājs Uģis Magonis un Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis, Jurašam piedāvāts kukulis miljona eiro apmērā, lai krimināllietu pārvērstu no kukuļdošanas par tirgošanos ar ietekmi, par ko ir daudz mazāks sods. Detaļas atklāt Jurašs nevar, jo par kukuļa piedāvājumu atbilstoši iekšējai kārtībai informējis KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku, taču nekādas izmeklēšanas, vismaz pēc viņa rīcībā esošās informācijas, par notikušo nav bijis. [..]”

Ģenerālprokuratūras prokurors Aivis Zalužinskis lēmumā par krimināllietas izbeigšanu norāda, ka “Vērtējot aizdomās turētā J.Juraša žurnālistiem sniegtās informācijas saturu, nav konstatējams, ka šā informācija saturētu ziņas par operatīvās darbības saturu, taktiku un metodēm, kā arī par personām, kas iesaistītas operatīvās darbības pasākumu veikšanā, un personām, kas iesaistītas speciālajā procesuālajā aizsardzībā. Tāpat J. Jurašs nav atklājis informāciju par šā korupcijas gadījuma izmeklēšanu un operatīvās darbības procesu operatīvās izstrādes lietā Nr.10616. ”. Tādējādi lieta tika izbeigta!

Pretēji prokurora Māra Urbāna pozīcijai prokurors A.Zalužinskis konstatēja, “[..] ka tā informācija, ko [..] J. Jurašs, būdams valsts amatpersona, kura brīdināta par valsts noslēpuma neizpaušanu, 2016. gada jūlijā, pirmstiesas izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotā datumā, bet līdz 2016. gada 13. jūlijam, un 2016. gada 14. jūlijā ir atklājis sabiedrībai intervijās žurnālistiem I. Sprancei un I. Leitānam, nav atzīstama par valsts noslēpumu, kura izpaušana varēja nodarīt un/vai nodarīja kaitējumu Latvijas Republikas drošībai.”

J.Jurašs vēlas, lai lieta kļūtu par paraugu visiem nākotnē, lai neviens nebaidītos celt trauksmi. Tādā veidā iedrošinot cilvēkus arī stāties pretī korupcijai: “Vēlos atkārtoti visiem uzsvērt, mani cenšas tiesāt par to, ka atklāti sabiedrībai paziņoju par man piedāvāto viena miljona eiro kukuli LDZ bijušā prezidenta Magoņa lietā. Izmeklēšana par pašu kukuļa piedāvāšanu tika sākta novēloti un neveiksmīgi izbeigta, bet mani par to cenšas sodīt. Es pieprasīšu, lai šis tiesas process būtu atklāts un ikvienam sabiedrības loceklim būtu redzams šīs lietas absurdums. Pēdējā laika notikumi rāda, ka, lai arī lēni, tomēr nenovēršami politiskā vide pamazām attīrās, un tāpēc esmu pārliecināts par 100%, ka šī absurdā lieta izgāzīsies un par notikušo būs spiesti atbildēt šī nozieguma plānotāji! Vēlreiz gribu pateikt paldies visiem tiem daudzajiem cilvēkiem, kas man ir sūtījuši atbalsta vēlējumus, es Jūs nepievilšu un esmu enerģijas pilns pierādīt savu taisnību! Latvija mainās uz labu!”

Nav komentāru

  • Visvaldis saka:

    Tas tika soeci;ali vilcināts ir taču spēki kas laikam prokuratūrai diktē savus notekumus ar steigu jāmaina prokurors!!!

Atstāj atbildi