Pāriet uz galveno saturu

Rīgas apgabaltiesa vakar apmierināja Jauno konservatīvo Saeimas frakcijas priekšsēdētājas biedra Krišjāņa Feldmana apelācijas sūdzību pret antivīrusu izstrādātāju “Kaspersky Lab”. Tādējādi tika noraidīta “Kaspersky Lab” prasība pret Feldmanu par paustā viedokļa atsaukšanu un kompensācijas piedziņu.

K.Feldmans jau iepriekš norādīja, ka lieta saistīta ar to, ka Krievijas oligarhs Jevgēnijs Kasperskis izdevis pilnvaru vērsties pret viņu kā politiķi. Feldmans uzskata, ka viņu cenšas nepamatoti sodīt par viedokļa paušanu, ņemot vērā, ka viņš ir izteicies par daudziem ar ģeopolitiku un Latvijas stratēģisko drošību saistītiem jautājumiem.

Feldmans uzsver: “Raksta mērķis bija informēt sabiedrību par iespējamiem kiberdrošības riskiem, ko, iespējams, rada “Kaspersky Lab” izstrādātās antivīrusu programmas. Turklāt arī pēc raksta publicēšanas turpina izskanēt informācija par “Kaspersky Lab” izstrādātās programmatūras iespējamu neuzticamību vairākas valstīs visā pasaulē. “Kaspersky Lab” nav tiesību ierobežot manas tiesības brīvi paust savus uzskatus. Kiberdrošība kļūs arvien svarīgāka kopējās drošības sastāvdaļa, un es kā Saeimas deputāts varu apliecināt, ka darīšu visu iespējamo, lai likumdošanas līmenī tiktu stiprināta Latvijas drošība kiberuzbrukumu un hibrīdo uzbrukumu jomā!”

“Kaspersky Lab” pret Feldmanu vērsās tiesā saistībā ar viņa privātajā emuārā feldmans.lv publicēto rakstu “Izlūks ar segvārdu “Antivīruss””, kurā viņš, atsaucoties uz New York Times rakstu, brīdinājis par draudiem, ko rada tādas programmatūras izmantošana, kas izgatavota valstī ar Latvijai pretējām ģeopolitiskajām interesēm.

Tiesa nolēma piedzīt no akciju sabiedrības “Laboratorija Kasperskogo” par labu Krišjānim Feldmanam tiesāšanās izdevumus 3821,14 eiro apmērā

Krievijā radīto antivīrusu, ko izgudrojis VDK skolas absolvents Kasperskis, un kas iekļauts Lietuvas un ASV valsts iestāžu “melnajā sarakstā”, gadiem izmantojušas visdažādākās Latvijas valsts iestādes. Piemēram, līdz 2013. gadam KNAB. Bet papētot tēmu dziļāk, atklājas vēl pārsteidzošāka informācija. Antivīruss, kura uzstādīšana prasa pieeju pilnīgi visiem lietotāju datiem, izmantots Latvijas Iekšlietu dienestos.

Atstāj atbildi