Pāriet uz galveno saturu

Reaģējot uz traģisko vēsti par 6 cilvēku bojāeju ugunsnelaimēs, Jauno konservatīvo frakcijas deputāts un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns nolēmis aicināt iekšlietu ministru un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vadītāju uz komisijas sēdi, lai skaidrotu situāciju VUGD un meklētu risinājumus VUGD stiprināšanai.

Juris Rancāns: “Šorīt izskanējušas ziņas par sešu cilvēku bojāeju ugunsnelaimēs Latvijā ir satraucošas. Statistika ir nepielūdzama – ugunsnelaimēs bojāgājušo skaits turpina saglabāties augstā līmenī. Pērn septembrī iekšlietu ministrs atradās mītiņā pie ministru kabineta, lai pievērstu sabiedrības un koalīcijas politiķu uzmanību bēdīgajam VUGD transporta tehniskajam stāvoklim. Īsāk sakot, ministrs prasīja papildu naudu Iekšlietu resoram, bet izrādās, ka nauda tomēr ir.”

Šodien publiski tapis zināms, ka Iekšlietu resorā rasti līdzekļi, teju 50 miljoni eiro apmērā, lai finansētu jaunās VDD ēkas būvniecību bijušā velotreka “Marss” vietā. Jaunie konservatīvie uzskata, ka šādi tēriņi VDD vajadzībām brīdī, kad citā resora struktūrā ir smagas problēmas, nav pieļaujami un pieejamos līdzekļus nepieciešams pārdalīt.

Gatis Eglītis: “Tieslietu ministrs Jānis Bordāns šorīt jau norādīja, ka pat situācijā, kad steidzama specdienestu apvienošana vēl netiek veikta, vismaz dienestu konsolidācija efektīvākam valsts līdzekļu izlietojumam noteikti būtu izdarāma, proti, specdienesti varētu atrasties zem viena jumta. Tieslietu ministrs jau budžeta sarunās piedāvāja sadarbību šajā jautājumā.”

J. Rancāns norāda: “Plānoju jau tuvākajā laikā aicināt iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu kopā ar VUGD vadītāju uz komisijas sēdi, lai komisijas deputātiem izskaidrotu situāciju VUGD un nepieciešamos pasākumus VUGD stiprināšanai. Mēs šeit runājam par cilvēku dzīvību un drošību!”