Pāriet uz galveno saturu

Šobrīd notiekošais Ekonomikas ministrijā liecina, ka ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, tā vietā, lai īstenotu valdības deklarācijā doto uzdevumu likvidēt OIK, visus spēkus velta sev pietuvinātu, taču nepietiekami kvalificētu un ar apšaubāmu reputāciju apveltītu personu iecelšanai vienā no Latvijas attīstībai stratēģiski svarīgākajiem uzņēmumiem – AS Latvenergo. Ekonomikas ministra rīcība un ar to saistītie notikumi ap šo valsts vērtīgāko uzņēmumu neatbilst labas pārvaldības principiem. Turklāt ministrijas administratīvais vadītājs, kurš rīkojas tiesiski un saimnieciski, lai nepieļautu situācijas destabilizēšanu, tiek mudināts aiziet no sava amata.

J.Bordāns uzsver: “Kā Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs iestājos par tiesiskumu un labas pārvaldības principiem, par valsts īpašuma rūpīgu un atbildīgu apsaimniekošanu, par demokrātisku valsts pārvaldi un pret šauru personīgu interešu lobēšanu. Strādājot vienā valdībā, nevaru piekrist un piesegt šādu neētisku un prettiesisku rīcību. Vēršu uzmanību uz to, ka AS Latvenergo kā stratēģiskās nozīmes infrastruktūras uzturētājs ir kritiski svarīgs valsts drošībai.

Atgādinu, ka saskaņā ar Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Ērika Eglīša publiski pausto informāciju, pēc tam, kad viņš bija norādījis ministram par riskiem, kas var rasties, ieceļot AS Latvenergo padomē mazkvalificētus speciālistus, notika mēģinājumi Ē.Eglīti pārcelt no valsts sekretāra amata. Tikai pēc tam, kad viņš bija atteicies no pārcelšanas piedāvājuma, izskanēja informācija par atstādināšanu no amata un vēršanos prokuratūrā. Pamatojoties uz iepriekš norādītiem apstākļiem, aicinu Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu atbrīvot no amata ekonomikas ministru Ralfu Nemiro.”

Tieslietu ministrs norāda, ka saskaņā ar 2019.gada 23.janvārī parakstīto Ministru kabinetu veidojošo 13.Saeimas frakciju sadarbības līguma 5.1.3.apakšpunktu, Ministru prezidentam ir tiesības pieprasīt jebkura sadarbības partnera izvirzītā ministra demisiju, ja viņš ir zaudējis uzticību, kā arī gadījumā, ja konkrētās personas darbs nav atbilstošs no profesionālās kvalitātes viedokļa.

FOTO: Saeima