Pāriet uz galveno saturu

Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā  “pelēkajā sarakstā”, ziņo Finanšu darījumu darba grupa (FATF). Lai sasniegtu šādu novērtējumu neatlaidīgu un mērķtiecīgu darbu veikusi gan Tieslietu ministrija, gan Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas deputāti.

Atzinīgi Latvijas paveikto, lai apkarotu naudas atmazgāšanu un izpildītu Moneyval rekomendācijas, vērtē arī ASV. Tieši vizītes laikā Vašingtonā 2019. gada decembrī JKP pārstāvjiem izdevās pārliecināt stratēģiskos partnerus, ka esam daudz paveikuši un tā arī turpināsim, piemēram, veidojot lielo korumpantu un ekonomisko lietu tiesu, par ko liecināja Lemberga/OFAC lēmums trīs dienas vēlāk.

Izšķiroša bija arī parlamentārā uzraudzība Moneyval/FATF kontekstā – gan Gata Eglīša (JKP) vadītā finanšu sektora uzraudzības apakškomisija, gan Jura Rancāna (JKP) un Jutas Strīķes (JKP) vadītās komisijas, kas bija ļoti svarīgas, lai Saeimā pieņemtu tos likumprojektus,  par kuriem Moneyval/FATF tagad izteikusi pozitīvu vērtējumu.

Tāpat Tieslietu ministrija un Uzņēmumu reģistrs (UR) ieguldījuši lielu darbu, lai padarītu caurspīdīgāku patiesā labuma guvēju novērtējumu, kā arī, lai atvērtu UR datus sabiedrībai.

Lai arī darāmā vēl ir ļoti daudz, pateicoties JKP pārstāvju mērķtiecīgam darbam Saeimas Budžeta komisijā, pēdējā balsojumā cīņai ar naudas atmazgāšanu 2020. gada budžetā rezervēti 10 miljoni eiro.