Pāriet uz galveno saturu

Šodien notikušajā Jaunās konservatīvās partijas padomes sēdē savu vīziju par godīgu, modernu un brīvu Latvijas galvaspilsētu prezentēja partijas līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām – Juris Jurašs.

          Savā uzrunā Jurašs uzsvēra, ka Jauno konservatīvo mērķis ir atgūt Rīgu un atbrīvot to no desmit gadus ilgā korupcijas žņauga: “Mēs esam ceļā uz mērķi: darīt Rīgu spožu, varenu un brīvu. Darīt to atkal skaistu un tīkamu – kāda Rīga bijusi cauri gadu simtiem. Rīgu, kuras vārdu zina pasaulē. Rīgu, kuru mīlam mēs paši un mūsu viesi!”

          Jauno konservatīvo darbības pamatā Rīgas domē būs absolūti caurspīdīga pilsētas pārvalde. Rīgas domē tiks aizliegts jebkurš iepirkums, kurš paredzēs komercnoslēpuma institūtu. Rīdzinieku naudas plūsmas tiešsaistes režīmā būs redzamas ikvienam un tie uzņēmēji, kuri negribēs piekrist šiem nosacījumiem, pašvaldības pasūtījumus saņemt nevarēs.

           Lai izveidotu Rīgu par zaļāko pilsētu Ziemeļeiropā, tiks ieviesta programma “Miljons koku Rīgai”, kas nozīmēs zaļo zonu, pilsētas parku, ielu apstādījumu veidošanu  arī tur, kur tie nav bijuši. Jauns parks būs arī Teikā, Marsa velodroma vietā!

          Turpinot uzsākto cīņu ar azartspēļu aizliegšanu visā Latvijas teritorijā, Jauno konservatīvo programma paredz spēļu zāļu slēgšanu ne tikai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet arī pilsētas mikrorajonos.

          Iesaistot privātās izglītības iestādes divu gadu laikā tiks nodrošinātas 2000 papildu vietas Rīgas bērnudārzos. Tas tiks izdarīts neuzbūvējot nevienu jaunu bērnudārzā ēku.

          Lai nodrošinātu jaunās ģimenes ar dzīvokļiem un atvēsinātu sakarsušo īres tirgu, ir izstrādāta īpaša programma “Pirmais mājoklis Rīgā”, kas paredz gadā nodrošināt dzīvokļus vismaz 1500 jaunajām ģimenēm. Šī iespēja tiks veidota sadarbībā ar “Altum” jauno mājokļu programmu. Mājokļu jomā, sadarbībā ar Tieslietu ministriju tiks turpināts darbs, lai atbrīvotu iedzīvotājus no nekustamā īpašuma nodokļa ( NĪN) maksāšanas saprātīga izmēra primārajam mājoklim. Gadījumā, ja saprātīgs risinājums tiks bremzēts Saeimā, Rīgas Dome pilsētniekiem nodrošinās ievērojamas NĪN atlaides.

          Brīvas konkurences principi tiks izmantoti ne tikai bērnudārzu un mājokļu tirgus sakārtošanā, Jauno konservatīvo plāns paredz brīvu konkurenci atkritumu apsaimniekošanas nozarē, kas pilstēnkiem nodrošinās zemākas cenas un augstāku pakalpojumu kvalitāti.

          Sabiedrības iepazīstināšana ar pilnu Jauno konservatīvo programmu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām un visu komandu notiks šā gada martā.

Nav komentāru

 • Lokators saka:

  Jūs esiet parēķinājuši, cik naudas un platību vajag, lai sastādītu miljons kokus?

 • Jaunā konservatīvā partija saka:

  Pilsētā tiks attīstīta Miljons koku koncepcija. Tiks veidoti jauni pilsētas parki un ielu apstādījumi. Ielu plānojumā galvenā vieta tiks atvēlēta gājējiem, velo infrastruktūrai un sabiedriskajam transportam. Veidojot apvedceļus un atslogojot pilsētas centru no autotransporta, tiks mazināts gaisa piesārņojums.
  Runājot par miljons fiziskiem kokiem – šādu un pat lielāku apjomu katru (!) pavasari jau stāda Rīgas pilsētas kapitālsabiedrība “Rīgas meži”, kas atbild arī par dārziem un parkiem pilsētā, bet faktiski pilnā apmērā ārpus Rīgas, no kā Rīgas pilsētvidei nav nekāda labuma.

 • Jagis saka:

  Ļoti laba koncepcija, kas būtu jāpiemēro katrā pilsētā.