Pāriet uz galveno saturu

Šodien 10.martā Jauno konservatīvo frakcija iesniedza Saeimā lēmumprojektu Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas celtniecības apturēšanai zemesgabalā Rīgā, Brīvības gatvē 207.  Ar šo lēmumprojektu Saeima uzdos valdībai nekavējoties celtniecību apturēt, tādējādi ievērojot Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma prasības.

13. Saeimas deputāts Juris Jurašs: “Kopš iedzīvotājiem ir tapis zināms, ka bijušā velotreka “Marss” vietā plānota VDD ēkas celtniecība, ir atklājušies vairāki fakti, kas liecina, ka ēkas projektā nav ievērotas iedzīvotāju intereses. Valsts noslēpuma zīmoga aizsegā ticis virzīts dārgs projekts, un mēs redzam, ka valsts līdzekļi tādējādi tiks izlietoti nelietderīgi. Mēs nevaram stāvēt malā. Mēs esam piedāvājuši risinājumu, kas ļauj VDD uzbūvēt jaunu, modernu un drošu ēku, turklāt ietaupīt valsts budžeta līdzekļus un saglabāt “Marsa” parku. Pašlaik es neredzu nevienu racionālu argumentu, lai nebūtu iespējams kompromiss, kas apmierinātu visas iesaistītās puses, un vienīgais iemesls, kāpēc šie alternatīvie risinājumi tiek bremzēti, ir politiskā greizsirdība!”

13. Saeimas deputāts Gatis Eglītis: “Mēs uzskatām, ka virzītais projekts ir jāaptur. Tieslietu ministra Jāņa Bordāna piedāvājums ir valstij krietni izdevīgāks un līdzekļu izlietojuma ziņā daudz efektīvāks, kā arī saprātīgāks risinājumu. Tādējādi izdotos ietaupīt milzīgas naudas summas, kuras tālāk varētu novirzīt akūtākām Iekšlietu resora problēmām.”