Pāriet uz galveno saturu

Jaunā konservatīvā partija (JKP) uzskata, ka tuvākās dienas būs izšķirošas, lai spētu saprast, cik lielu ietekmi būs radījis pēdējās nedēļas laikā notikušais cilvēku repatriācijas vilnis. Ļoti atzinīgi var vērtēt atbildīgo dienestu kapacitāti, kuri īsā laikā ievērojami palielinājuši COVID-19 testēšanas jaudas, atverot testēšanas teltis ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas novados! Tas ļauj Latvijai pēc testēšanas apjomiem pret iedzīvotāju skaitu būt starp līderiem pasaulē!

Jau esam informējuši, ka, apzinoties COVID-19 vīrusa ietekmes straujo slodzes pieaugumu, noteiktām veselības aprūpes un citu valsts finansēto nozaru darbinieku grupām, kā arī papildus riskus, ko rada darbs šajos apstākļos, aicināsim koalīcijas partnerus un opozīcijas kolēģus ekonomikas atbalsta pasākumu paketē iekļaut līdzekļus 10 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu tūlītējas piemaksas par darbu krīzes apstākļos. Vienlaicīgi mēs sagaidām drīzus VM priekšlikumus ilgtspējīgai nozares atalgojuma sistēmas izveidei.

Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Ir izdarīts milzīgs darbs, lai vairotu iedzīvotāju sociālo distancēšanos, un par to liecina gan vizuāli vērojami skati uz ielām, gan arī statistika par sabiedriskā transporta datiem. Atzinīgi ir vērtējami vairāku lielo tirdzniecības tīklu ieviestie sociālās distancēšanās risinājumi. Tomēr daudzi mazāki veikali, kā arī sabiedriskā transporta uzņēmumi šādus pasākumus nav veikuši, tāpēc ir nepieciešams operatīvi tiem palīdzēt to veikt un nepieciešamības gadījumā sodīt, par šo pasākumu ignorēšanu. Viens no steidzamākajiem soļiem būtu bezmaksas transporta atcelšana Rīgas pilsētā, lai no inficēšanās pasargātu seniorus, kuri ir visneaizsargātākā sabiedrības grupa.”