Pāriet uz galveno saturu

Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas deputāte Anita Muižniece Saeimā iesniegusi likumprojektu grozījumiem likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, lai noteiktu kārtību, ka ārkārtējās situācijas laikā, ja personas bērns, par kuru persona saņem vecāku pabalstu, sasniedz viena vai pusotra gada vecumu, kad tiek pārtraukta vecāku pabalsta izmaksa no valsts budžeta, uz ārkārtējās situācijas spēkā esamības laiku turpina saņemt vecāku pabalstu līdz ārkārtējās situācijas beigām, kā arī vienu mēnesi pēc tām.

A.Muižniece skaidro likumprojekta nepieciešamību:Ārkārtējās situācijas periodā, kad valstī ir noteikti vairāki ierobežojumi un rekomendācijas, piemēram, iespēju robežās vecākiem nodrošināt pirmsskolas izglītības iestāžu neapmeklēšanu, attālinātu darbu u.tml., vecākiem, kuriem ārkārtējās situācijas laikā, iestājoties bērna viena vai pusotra gada vecumam, būtu jāatgriežas darbā, tas var nebūt iespējams vairāku nozaru dīkstāves u.tml. apsvērumu dēļ. Līdz ar to es uzskatu, ka ir svarīgi nodrošināt vecāku pabalsta izmaksas turpināšanu līdz ārkārtējās situācijas beigām un vienu kalendāro mēnesi pēc tās.

Jaunie konservatīvie pateicas arī kolēģiem, kuri jau ir pauduši atbalstu šai iniciatīvai, kā arī cer uz citu Saeimas frakciju atbalstu šī likumprojekta virzībā, jo tādējādi tiks mazināta ģimeņu ar bērniem iespēja nonākt uz nabadzības sliekšņa vai trūcīgas personas statusā. Tāpat arī šī brīža situācijā, kad valstī notiek COVID-19 ierobežošanas pasākumi, mēs uzskatām, ka iespēja ģimenēm ar maziem bērniem palikt mājās un nedoties uz darbu, kā arī nevest bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādi, palīdzēs mazināt vīrusa izplatības risku.