Pāriet uz galveno saturu

Pašlaik Latvijas ekonomiku ir piemeklējusi krīze, kādu Latvija nav pieredzējusi ilgus gadus, un ekonomikas ministrs būs tas cilvēks, kuram būs jāvada visas Latvijas tautsaimniecības atgūšanās no krīzes. Jaunie konservatīvie uzskata, ka ministrijas vadība jānodod godprātīgam un uzticamam profesionālim, kurš būtu atzīta autoritāte Latvijas uzņēmēju aprindās.

 Jau pašlaik sabiedrībā ir izskanējušas pamatotas šaubas, vai valsts iesaiste uzņēmumu un darbavietu glābšanā būs taisnīga un vai valsts atbalsts tiks sniegts tiem, kuriem tas tiešām ir visvairāk nepieciešams, vai arī dažiem pietuvinātajiem, kuri saistīti ar bēdīgi slaveno “Rebenoka reideru grupējumu”. Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Mēs nevaram pieļaut, ka šajā krīzes laikā lēmumus par to, kurus no uzņēmumiem vai nozarēm atbalstīt, pieņem cilvēki ar apšaubāmu reputāciju un cilvēki, kuru dēļ jau iepriekšējais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, iespējams, ir zaudējis pielaidi valsts noslēpumam.”

Jaunie konservatīvie būtu gatavi atbalstīt KPV LV pārstāvja Jāņa Vitenberga iecelšanu ekonomikas ministra amatā, pie nosacījuma, ja pirms tam no amatiem Ekonomikas ministrijas pakļautības iestādēs tiek atlaisti visi grupējuma vadītāji un viņiem pakļautā izpildītāju komanda. Tāpat Valsts kancelejai nekavējoties būtu jāizsludina konkurss uz Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra amata vietu, ko ieņemtu pieredzējis un godprātīgs profesionālis ar krīzes vadības pieredzi. Jaunie konservatīvie uzskata, ka jebkāda vilcināšanās un turēšanās pie ieņemtajiem krēsliem tikai pasliktinās Latvijas ekonomisko situāciju un liegs tai laicīgi atgūties.

Tāpat Jaunie konservatīvie būtu gatavi atbalstīt KPV LV pārstāvi Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadībā, ar piebildi, ka tas nevar būt cilvēks, kurš ir zaudējis pielaidi valsts noslēpumam un līdz ar to uzticību Latvijas sabiedroto acīs.