Pāriet uz galveno saturu

Vakar, 31. martā notika Jauno konservatīvo, “KPV LV” un Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa trīspusējās sarunas par nacionālās drošības jautājumiem un ekonomikas ministra kandidāta apstiprināšanu.

Kā norāda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Tikšanās laikā mēs saklausījām partneros apņemšanos risināt jautājumu par Pāvela Rebenoka ietekmes likvidēšanu Ekonomikas ministrijas struktūrās. Mūsu partneri un premjers apliecināja, ka valsts drošības jautājumi, īpaši šādas krīzes laikā, ir ļoti aktuāli un tāpēc Ekonomikas ministrijā un tās pakļautības iestādēs būtu jāstrādā godprātīgiem, profesionāliem un valstij lojāliem cilvēkiem, par kuru uzticamību nebūtu šaubas valsts drošības iestādēm. Ja šis jautājums tiek atrisināts, mēs neredzam šķēršļus J. Vitenberga apstiprināšanai ekonomikas ministra amatā”.

Jaunie konservatīvie jau iepriekš ir norādījuši, ka pašlaik Latvijas ekonomiku ir piemeklējusi krīze, kādu Latvija nav pieredzējusi ilgus gadus, un ekonomikas ministrs būs tas cilvēks, kuram būs jāvada visas Latvijas tautsaimniecības atgūšanās.  Jau pašlaik sabiedrībā ir izskanējušas pamatotas šaubas, vai valsts iesaiste uzņēmumu un darbavietu glābšanā būs taisnīga, un vai valsts atbalsts tiks sniegts tiem, kuriem tas tiešām ir visvairāk nepieciešams, vai arī dažiem pietuvinātajiem, kuri saistīti ar bēdīgi slaveno “Rebenoka reideru (sirotāju) grupējumu”.

Jaunie konservatīvie uzskata, ka šajā krīzes situācijā valsts nevar vilcināties ar profesionāla Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra izvēli. Valsts kancelejai nekavējoties būtu jāizsludina konkurss uz Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra amata vietu, ko ieņemtu pieredzējis un godprātīgs profesionālis ar krīzes vadības pieredzi.

Jauno konservatīvo pozīcija nav mainījusies arī jautājumā par Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadības izvēli, kur JKP atbalsta “KPV LV” virzīta pārstāvja iecelšanu. “KPV LV” ir vairāki pieredzējuši deputāti, kas varētu ieņemt šo amatu un kuri nebūtu zaudējuši reputāciju un drošības iestāžu uzticamību.