Pāriet uz galveno saturu

Šodien Saeimā tika pieņemti Saeimas deputātu izstrādātie grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”. Grozījumi paredz, ka ārkārtējās situācijas laikā gadījumos, kad beidzas vecāku pabalsta izmaksas periods un ārkārtējās situācijas radīto apstākļu dēļ vecāks nevar atgriezties darbā, jo darba devējs nenodarbina darbinieku vai iestājusies dīkstāve, vecāks varēs pieprasīt vecāku pabalsta izmaksas termiņa pagarinājumu līdz ārkārtējās situācijas beigām arī pēc bērna viena vai pusotra gada vecuma sasniegšanas.

13. Saeimas deputāte Anita Muižniece: “Mums ir patiess prieks, ka šī iniciatīva guva gan koalīcijas, gan opozīcijas, gan valdības atbalstu, tādējādi sniedzot tik ļoti vajadzīgo atbalstu aptuveni 5000 ģimenēm, uz kurām šie grozījumi varētu attiekties. Kopumā LM lēš, ka izmaiņas varētu prasīt 6,3 miljonus eiro nākamo 4 mēnešu periodā.”

Šo vecāku pabalsta turpinājumu varēs izmaksāt par periodu no 2020.gada 12. marta līdz persona sāk gūt ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, kas nozīmē, ka likuma grozījumi attieksies arī uz tām personām, kurām vecāku pabalsta termiņš ir beidzies pēc 12. marta, ja vien persona nav atgriezusies darbā, pieteikusies, piemēram, persona veic saimniecisko darbību un gūst ieņēmumus vai tai ir piešķirts dīkstāves pabalsts.

Jau tuvākajās dienās Labklājības ministrija sagatavos vadlīnijas gan pabalsta saņēmējiem, gan darba devējiem, detalizētāk skaidrojot procedūru šo grozījumu piemērošanai, tomēr vakar notikušajā Saeimas komisijas sēdē mēs guvām atspirinājumu tam, ka tiks darīts viss iespējamais, lai šo procedūru maksimāli vienkāršotu.