Pāriet uz galveno saturu

Jaunie konservatīvie uzskata, ka ārkārtas situāciju COVID-19 ierobežošanai būtu jāpagarina par vienu mēnesi, nevis trīs mēnešiem, kā tas iepriekš izskanējis publiski. Tajā pašā laikā ir nepieciešams operatīvi ieviest dažādus tehnoloģijās bāzētus risinājumus, kas ļaus efektīvi kontrolēt COVD-19 izplatīšanos un vienlaikus atsākt uzņēmumu darbību.

“Mēs uzskatām, ka lēmumi par ierobežojumiem COVID-19 apkarošanai ir jāpieņem nozares speciālistiem, tomēr pašlaik valdībai būtu jālemj par ārkārtas stāvokļa pagarināšanu uz vienu mēnesi.  Ārkārtas stāvokļa izsludināšana uz trijiem mēnešiem sūtīs ļoti sliktu signālu visiem uzņēmējiem un var radīt vēl lielāku bezdarba vilni. Protams, mēs varam nonākt situācijā, ka ārkārtas stāvokli nāksies pagarināt vēl uz ilgāku laiku, tomēr mums ir jābūt elastīgiem un operatīvi jāpieņem lēmumi”, norāda Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

“Nevaram izmantot šo mēnesi, lai sēdētu rokas klēpi salikuši un paši gaidītu, kad vīruss pats no sevis pazudīs. Šis mēnesis ir nepieciešams, lai visu sabiedrību nodrošinātu ar maskām un personīgās dezinfekcijas līdzekļiem. Tāpat aktīvi būtu jāstrādā pie IT risinājumu izmantošanas, kas ļautu efektīvāk sekot vīrusa izplatībai un vajadzības gadījumā to ierobežot. Līdzīgu tehnoloģiju izmantošana ir pierādījusi savu efektivitāti Taivanā un Dienvidkorejā. Latvija mobilo tehnoloģiju izmantošanas ziņā ir starp līdervalstīm Eiropā un domāju, ka arī šeit mēs varam visai Eiropai pierādīt, ka mūsu speciālisti spēj izmantot modernās tehnoloģijas COVID-19 efektīvai kontrolēšanai”, piebilst Bordāns.