Pāriet uz galveno saturu

Kopumā mediju darbības nodrošināšanai tiks novirzīti 2,04 miljoni eiro. Paredzēts, ka no šīs summas viens miljons eiro tiks novirzīts Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP), lai nodrošinātu sabiedrībai iespēju saņemt daudzpusīgu informāciju un viedokļus Covid-19 krīzes pārvarēšanā un valsts informatīvās telpas drošības nodrošināšanā komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Jaunie konservatīvie uzskata, ka no NEPLP piešķiramā viena miljona eiro 80% būtu piešķirt tieši žurnālistu atalgojumam un sociālo nodokļu nomaksai.

“Mēs redzam, ka krīzes laikā mediji cieš no reklāmas ieņēmumu samazinājuma, kas var izraisīt žurnālistu atlaišanas. Esam ierosinājuši iekļaut punktu tieši žurnālistu atbalstīšanai, un tiem medijiem, kuriem ir ziņu redakcijas un kuri  jau iepriekš ir ražojuši ziņu saturu.  Tas ļaus saglabāt mediju redakcijas un stiprināt Latvijā ražoto saturu un latvisko informatīvo telpu”, uzsver Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Jaunie konservatīvie ir stingri pret azartspēļu reklāmu atjaunošanu medijos, jo azarstpēles ir joma, kas visvairāk ietekmē trūcīgākos sabiedrības slāņus, kuri jau tā esošajos krīzes apstākļos ir lielākie cietēji.  Tāpat uzskatām, ka preses piegādes atbalstu vajadzētu nodrošināt tikai Latvijā izdotiem izdotiem izdevumiem, priekšroku dodot medijiem valsts valodā. Tāpat atbalsta kritērijos būtu nepieciešams iekļaut punktu, ka uz atbalstu nevar pretendēt tie mediji, kuru īpašnieki, ģimenes locekļi vai saistītās personas ir iekļauti NATO valstu sankciju sarakstos!