Pāriet uz galveno saturu

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās komisijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans šā gada 22. aprīlī plkst. 10.00 sasaucis komisijas sēdi, kurā plānots lemt par vairākiem tautsaimniecības veicināšanai aktuāliem jautājumiem, tostarp tiks skatīts jautājums par Ekonomikas ministrijas paveikto Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanā.

“Pašlaik Latvija un visa pasaule pieredz vienu no nozīmīgākajām ekonomiskajām krīzēm pēdējo gadu desmitu laikā un mums ir jāspēj operatīvi reaģēt uz notiekošo. Tāpēc es par savu prioritāti esmu izvirzījis jautājumus, kas saistīti ar ekonomikas stimulēšanas jautājumiem, kas ļautu mūsu uzņēmējiem ne tikai noturēt savas pozīcijas, bet potenciāli tās pat uzlabot,” uzsver K.Feldmans.

“Jau ilgāku laiku tiek runāts, ka tieši OIK esamība ir viens no tiem faktoriem, kas kavē mūsu uzņēmēju konkurētspēju starptautiskajos tirgos. Krīzes laikos cīņa par pircēju kļūs vēl asāka, tāpēc gan Ekonomikas ministrijai, gan Saeimai jāizmanto šis laiks, sperot soļus OIK sloga mazināšanai un atcelšanai Latvijas uzņēmumiem un arī mājsaimniecībām,” stāsta K.Feldmans.

Komisijas darba kārtībā iekļauti likumprojektu „Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr.560/Lp13), „Grozījumi sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” (Nr.561/Lp13) un „Grozījumi Publiskās un privātās partnerības likumā” (Nr.562/Lp13) sagatavošana otrajam lasījumam.

Tāpat sēdes darba kārtībā iekļauts likumprojekts „Grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā un komisijas priekšsēdētāja vēlēšanas.