Pāriet uz galveno saturu

Šodien, 22.  aprīlī 13. Saeimas deputāts un Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas vadītājs Juris Jurašs nosūtījis Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai pieprasījumu “Par valsts amatpersonu bezdarbību”, kurā informē par Izolžu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas amatpersona iespējami noziedzīgām darbībām, prettiesiski neveicot likumā noteiktos pienākumus apturēt azartspēļu organizēšanas licences interaktīvajā vidē un (vai) izmantojot elektronisko sakaru pakalpojumu starpniecību. J.Jurašs saredz Krimināllikuma 319.panta noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes un lūdz Ģenerālprokuratūru izvērtēt iespēju uzsākt izmeklēšanu.

Juris Jurašs: “Likumdevējs ārkārtas situācijā ir skaidri, viennozīmīgi un nepārprotami noteicis, kā rīkoties. Līdz ar to var secināt, ka atsaukšanās uz pretrunām likuma skaidrojumos, ir apzināta vai arī norāda uz atbildīgās amatpersonas – Signes Birnes nekompetenci. Ņemot vērā Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas vadītājas Signes Birnes dzīves un darba gājuma aprakstu un iepriekšējo darbību azartspēļu uzraudzības jomā, jāsecina, ka Signei Birnei ir ievērojama pieredze azartspēļu kontroles jomā Latvijā. Līdz ar to, viņas attiecīgā rīcība liecina par apzinātu bezdarbību, nenodrošinot nepieciešamo rīcību no Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas puses, lai apturētu interaktīvo azartspēļu licences no 2020.gada 22.marta līdz 2020.gada 6.aprīlim.

Valsts pārvaldes iestādei, kura veic savu darbību uzraudzības un licenču izsniegšanas jomā, ir jādarbojas nepārprotami, precīzi ievērojot likuma normas, lēmumi šajā iestādē ir jāpieņem savlaicīgi, nepieļaujot kavēšanos, lai tādā veidā negrautu iedzīvotāju uzticību valsts pārvaldei, kas jo īpaši ir vitāli svarīgi krīzes un ārkārtas situāciju laikā. Tīši neveicot ar likumu uzdotos pienākumus, pieļaujot nelikumīgu interaktīvo azartspēļu darbību Latvijas Republikas teritorijā, tādā veidā tiek nodarīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātajām valsts pārvaldes interesēm.”

_____________________________________________________________________________

*Lai pāršķirtu dokumenta lapaspusi klikšķini uz bultiņu dokumenta kreisajā apakšējā stūrī.