Pāriet uz galveno saturu

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns ir nosūtījis Saeimas Juridiskajai komisijai, kurā šobrīd izskatīšanā atrodas ar Ekonomisko lietu tiesas (ELT) izveidi saistītie likumprojekti, aicinājumu uzklausīt uzņēmēju viedokļus. Specializētās tiesas izveidi ir atbalstījis Ministru kabinets. Arī Saeima jau 2.lasījumā ir atbalstījusi nepieciešamos grozījumus likumā “Par tiesu varu” un 1.lasījumā – procesuālos grozījumus Kriminālprocesa likumā un Civilprocesa likumā. Savu atbalstu ELT izveidei paudis arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretārs Anhels Gurija (Angel Gurría).

“Ekonomisko lietu tiesas izveide – tā ir izlēmīga un pamatota rīcība,” uzsver J.Bordāns. Mūsu pienākums veicināt specifisku lietu izskatīšanas ātrumu un kvalitāti, jo sarežģītu komercstrīdu, ekonomisko un finanšu noziegumu, kā arī korupcijas lietu iztiesāšana tiesās nereti ieilgst, specializētas tiesas nozīmi akcentē tieslietu ministrs.

Sākotnēji jaunveidojamās tiesas kompetencē plānots nodot lietas par smagākās pakāpes noziedzīgajiem nodarījumiem, vienlaikus paredzot iespēju to nākotnē paplašināt – ar atbilstošiem risinājumiem tiesas kapacitātes palielināšanai.

Tieslietu ministrs nosūtījis no uzņēmēju organizācijām saņemto vēstuli, kurā gan Ārvalstu investoru padome Latvijā (FICIL), gan Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) atgādina, ka ir būtiski “veicināt tiesu sistēmas darba efektivitāti un kvalitāti, nodrošinot turpmāku tiesu un tiesnešu specializāciju konkrētu lietu kategoriju izlemšanā.” Īpaši tiek uzsvērta tiesu specializācija konkrētu lietu kategoriju izskatīšanā – viens no veidiem, kā nodrošināt kvalitatīvu un ātru izlemšanu.