Pāriet uz galveno saturu

Jaunie konservatīvie jau iepriekš ir skaidri un atklāti definējuši savas prioritātes sarunās par nodokļu reformu un 2021. gada valsts budžetu. “Mēs konceptuāli atbalstām nodokļu reformu un esam gatavi turpināt sarunas, tomēr pie reizes ir jāspēj risināt jautājumus par mazo algu nodokļu sloga mazināšanu, kas Latvijā ir daudz augstāks kā Lietuvā un Igaunijā. Šis ir arī nevienlīdzības mazināšanas jautājums, tāpēc mēs uzskatām, ka jau no 2021. gada janvāra neapliekamais minimums algām varētu būt 500 eiro mēnesī!” uzsver Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

“Vēlamies uzsvērt, ka mēs atbalstām finansējuma palielināšanu veselības nozarei un uzskatām, ka līdzekļus tam var meklēt, veicot valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu un iedzīvotāju ienākuma nodokļu pārdales esošo likmju ietvaros. Tāpat mēs atbalstām pozīciju, ka jāmeklē risinājumi sociālajam nodrošinājumam visiem nodokļu režīmiem, jo COVID-19 pandēmijas izraisītā krīze pierādījusi, ka ļoti daudzi cilvēki strādā bez jebkādām sociālajām garantijām un krīzes laikā nonāk neapskaužamā situācijā,” stāsta K. Feldmans.

“Lai steidzami palielinātu mediķu algas saskaņā ar veselības finansēšanas likumu, esam gatavi jau nākamajā Saeimas sēdē nobalsot par solīto mediķu algu pielikumu, ja tiks saņemts atbilstošs pieprasījums no Finanšu ministrijas. Ceram, ka mūsu koalīcijas partneri atbalstīs šādu rīcību,” piebilst Jaunās konservatīvās partijas valdes loceklis Gatis Eglītis.

Jauno konservatīvo piedāvājums palielināt neapliekamo minimumu līdz 500 eiro mēnesī ļautu mūsu ekonomikai straujāk atgūties no pandēmijas izraisītās krīzes, jo palīdzētu stimulēt iekšējo patēriņu. Lielākie ieguvēji no mūsu piedāvātajām izmaiņām būtu mazo un vidējo algu saņēmēji, kuri absolūti lielāko daļu līdzekļu tērē Latvijā, nevis dārgos ārvalstu ceļojumos vai importa precēs. Šī nauda tiktu ieguldīta Latvijas mazo un nelielo uzņēmumu funkcionēšanas nodrošināšanai.

Finanšu ministrijas iecere nākamgad faktiski likvidēt mikrouzņēmumu un pašnodarbināto nodokļu režīmus, un Jauno konservatīvo piedāvājums noteikt neapliekamo minimumu 500 eiro apmērā ļautu cilvēkiem bez lielām problēmām iekļauties standarta nodokļu režīmā.

Vairākus Latvijas uzņēmumus tuvu bankrotam ir novedusi Finanšu ministrijas kūtrā rīcība par atbalsta mehānismiem pandēmijas laikā. Tas arī mazinājis uzticību valsts varai, tāpēc Jaunajiem konservatīvajiem īpaši svarīgi ir rūpēties, lai Latvijas uzņēmumu starptautiskā konkurētspēja netiek iedragāta, nekontrolēti ceļot darbaspēka nodokļus.