Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 9.jūl., LETA. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) pasaules labāko risinājumu vidū izglītības nodrošināšanai Covid-19 pandēmijas laikā iekļāvusi arī Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) radīto izglītojošo televīzijas kanālu “Tava klase”, aģentūrai LETA pavēstīja IZM.

Pēc IZM sniegtās informācijas, lai palīdzētu pasaules valstīm labāk pārvarēt Covid-19 izraisītās pandēmijas izaicinājumus izglītības jomā, OECD sadarbībā ar Harvardas Globālās Izglītības inovāciju iniciatīvu un Pasaules banku izveidoja pasaules labāko izglītības iniciatīvu datu bāzi.

Tajā tiek norādīti inovatīvi izglītības risinājumi pandēmijas laikā, to vidū arī IZM radītais kanāls “Tava klase”.

Ministrijā citēja izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP), kura pauda gandarījumu, ka “Tava klase” iniciatīva novērtēta ne tikai Latvijā un vēl 70 valstīs, bet to pamanījuši arī starptautiski eksperti.

Viņa skaidroja, ka “Tava klase” bija kompetenču pieejas pilotprojekts, ko rosināja Covid-19 pandēmija. “Šāda mācību platforma risina daudzas problēmas, kas izglītībā pastāv jau ilgāku laiku – tā veicina domāšanas un metodikas maiņu, attīsta skolēna pašvadītas mācīšanās un problēmu risināšanas prasmes, kā arī paaugstina skolotāja profesijas prestižu un risina skolotāju trūkuma problēmu,” klāstīja ministre.

IZM minēja, ka atzītāko projektu vidū ir arī, piemēram, Nīderlandes studentu pašmācības projekts, Spānijas tiešsaistes portāls skolēniem, studentiem un ģimenēm, Somijas sabiedriskā medija “Yle” attālināto mācību projekts un vairāki citi.

OECD eksperti norādījuši, ka Covid-19 pandēmija bija nopietns pārbaudījums izglītības sistēmām visā pasaulē, tāpēc izglītības politikas īstenotājiem ir jārūpējas, lai izglītības kvalitāte neciestu arī tad, ja miljoniem bērnu un studentu paliek izolācijā mājās un nevar doties uz skolu, atklāja IZM.

Izglītības pieejamības nodrošināšanai Covid-19 pandēmijas laikā dažādas valstis ir izmantojušas dažādas pieejas, taču IZM uzsver, ka OECD projekts radīts, lai valstis varētu savstarpēji mācīties no labākajiem piemēriem.

Ministrijā atgādināja, ka “Tava klase” ideju un konceptu veidojusi Šuplinska un IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP), savukārt projektu koordinēja IZM eksperts Jānis Volberts. Satura veidošanā iesaistījās vairāk nekā 100 skolotāju no visas Latvijas, un palīdzību skolotājiem projektā ir snieguši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki.

Projektu īstenoja IZM sadarbībā ar iniciatīvas grupu “Vecāki par labāku izglītību”, nodrošinot oriģināla mācību satura izveidi un tā pārraidīšanu bezmaksas televīzijas platformās “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”. Projekta tehnoloģiskie partneri ir “Telia Latvija” un “Veset”, kas nodrošināja televīzijas kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā “tavaklase.lv”