Pāriet uz galveno saturu

Kopš 20. gadsimta divdesmito gadu sākuma basketbols ir viens no populārākajiem, kā arī starptautiskiem sasniegumiem un pasaules līmeņa zvaigznēm bagātākajiem sporta veidiem Latvijā.

Diemžēl galvaspilsētā Rīgā, kur regulāri trenējas daudzi valsts izlašu kandidāti, kā arī notiek lielākā daļa starptautisko sacensību, katastrofāli trūkst modernas basketbola infrastruktūras. Pēdējā primāri basketbola vajadzībām celtā bāze – “Daugavas” sporta nams – atklāta 1962. gadā.

Latvijas Basketbola savienība katru gadu organizē 8-10 jaunatnes izlašu treniņus un pārbaudes spēles, izmantojot vispārizglītojošo skolu sporta bāzes. Šāda prakse sagādā papildu izdevumus un mazina darba efektivitāti, jo nav iespējams visur nodrošināt kvalitatīvus apstākļus, kā arī medicīniskos un rehabilitācijas pakalpojumus. Rīgā katru sezonu notiek vairāk nekā 20 oficiālie starptautiskie jauniešu turnīri, daļu no kuriem jārīko FIBA prasībām neatbilstošās sporta zālēs.

Atsaucoties LBS aicinājumam, 2017. gada martā Rīgas dome pieņēma lēmumu rezervēt Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošo zemes gabalu Krišjāņa Barona ielā 99 un 99c 8800 kvadrātmetru platībā apmēram 2 miljonu EUR vērtībā starptautiskajiem noteikumiem atbilstošas treniņu bāzes izveidei nacionālo basketbola izlašu vajadzībām, kā arī Bērnu un jauniešu basketbola skolas “Rīga” audzēkņu treniņu apstākļu uzlabošanai.

Latvijas Basketbola savienība par saviem līdzekļiem nodrošinājusi treniņbāzes projektēšanu, ko paredzēts pabeigt līdz 2020. gada beigām.

Sandis Riekstiņš (JKP), Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs: “Tuvākajos 2-3 gados Latvijai būs pieejami aptuveni 2,5 miljardi eiro no Eiropas ekonomikas atveseļošanās fonda, ko var izmantot infrastruktūras attīstībai, tai skaitā sporta infrastruktūrai. Šīs basketbola halles projekts jau ir tādā gatavības stadijā, lai to šajā īsajā laika posmā varētu realizēt.

Mēs zinām, ka Rīgā ir grūti atrast zāli, kurā aizvadīt basketbola treniņus. Pat jauniešu basketbola izlases treniņprocesu aizvada vidusskolu sporta zālēs. Šobrīd futbola un hokeja iespējamā mājvieta varētu būt Daugavas stadions, savukārt basketbolam tādas nav. Tāpēc mēs atbalstām šīs halles būvniecību un aicināsim to darīt arī koalīcijas partnerus, lai atbalsts basketbolam no vārdiem pāriet uz darbiem.”

Rezervētā zemes gabala parametri dod iespēju šajā vietā uzcelt treniņzāli ar trim basketbola laukumiem, palīgtelpām treniņnodarbībām, kā arī dienesta viesnīcu treniņnometņu un turnīru dalībniekiem. Plānotie parametri ļauj zāli izmantot starptautiskām basketbola spēlēm (transformējamās tribīnēs vieta apmēram 3000 skatītājiem). Minētā vieta atrodas pilsētas centrā un ir ērti pieejama ar visiem transporta veidiem.

“Basketbolu droši var saukt par Latvijas nacionālo sporta veidu, mums ir basketbolisti un basketbolistes, kurus pazīst visā pasaulē. Jauna un mūsdienīga basketbola halle ir vajadzīga ne tikai sporta sabiedrībai, bet arī Rīgai. Šāda halle dotu iespēju rīdziniekiem trenēties mūsdienu standartiem atbilstošās telpās, kā arī papildinātu pilsētas sporta infrastruktūru, paverot plašākas iespējas sporta pasākumu tūrisma segmentā. Zemes gabals Kr. Barona ielā paliks rezervēts Rīgas basketbola halles vajadzībām, kā arī Rīgas pilsēta savu iespēju robežās nodrošinās atbalstu halles tapšanai,” tā Linda Ozola, JKP Rīgas mēra kandidāte.

2023. gada 26. novembrī Latvijas basketbola sabiedrība svinēs 100. gadadienu, kopš basketbols kļuvis par neatņemamu sportiskā dzīvesveida un nacionālās identitātes elementu dažāda vecuma Latvijas iedzīvotājiem. Moderna basketbola zāle Rīgas centrā būtu lieliska dāvana apaļajā jubilejā visiem, kas pielikuši roku Latvijas basketbola tradīciju kopšanai un panākumu kaldināšanai, nodrošinot stabilu pamatu turpmākai izaugsmei.

https://www.facebook.com/konservativie/posts/3148994635214450