Pāriet uz galveno saturu

Ceturtdien, 3. septembrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalījās festivāla “Lampa” ietvaros rīkotā diskusijā “Vienotās atlīdzības likums – solis uz priekšu vai divi atpakaļ?”, kurā tika diskutēts par vienotiem principiem atlīdzības noteikšanai valsts amatpersonām un darbiniekiem. Tieslietu ministrs pauda nostāju, ka atlīdzības sistēmas pārskatīšana, kuru virza Valsts kanceleja, nav iespējama bez amatpersonu atalgojuma publicēšanas.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Aicinu valdības partnerus pieņemt drosmīgu lēmumu un atbalstīt amatpersonu atalgojuma publicēšanu. Diemžēl likumprojekts par amatpersonu atalgojuma publicēšanu jau vairāk nekā pusotru gadu ir iestrēdzis Valsts kancelejas gaiteņos. Nedomāju, ka šo lēmumu, nevirzīt šos priekšlikumus izlemšanai valdībā, ir pieņēmis Valsts kancelejas direktors. Visdrīzāk direktors ir saņēmis mājienus no augstāk stāvošās vadības.

Diskusijas laikā tieslietu ministrs aicināja klātesošos diskusijas dalībniekus, kas pārstāv politiskās partijas, dot skaidras atbildes par to vai tie atbalsta amatpersonu atalgojuma publicēšanu. Kā norādīja ministrs, Valsts kancelejas sākotnējā likumprojektā par valsts un pašvaldību amatpersonu atalgojuma pārskatīšanu, tika paredzēts, ka tas tiktu arī publicēts, taču šobrīd šie priekšlikumi ir pazuduši.

 “Izrunājam to šeit un tagad, lai beidzot Citskovska kungam ir brīvas rokas un griba rīkoties virzīt uz priekšu priekšlikumus par amatpersonu atalgojuma publicēšanu”, aicināja ministrs.

Diskusiju vadīja Jānis Domburs un tajā piedalījās arī Latvijas Republikas valsts kontroliere Elita Krūmiņa, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas vadītāja Inga Goldberga, Amrop vadošā partnere Aiga Ārste-Avotiņa un Valsts kontrolieres padomniece stratēģiskajos jautājumos Marita Salgrāve.