Pāriet uz galveno saturu

Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) valdes priekšsēdētāja Gunta Jēkabsone sniegusi interviju ziņu aģentūrai LETA, kurā tā vērtējusi nozīmīgās šīs valsts uzsāktās reformas investīciju vides uzlabošanai. Kā divas nozīmīgākās reformas G.Jēkabsone minējusi uzsākto augstākās izglītības reformu un tieslietu sistēmas reformu, tajā skaitā Ekonomisko lietu tiesas izveidošanas. Abas šīs reformas notiek tieši Jauno konservatīvo atbildības jomā esošajās ministrijās – Izglītības un zinātnes, kā arī Tieslietu ministrijā.

ĀIPL valdes priekšsēdētāja G.Jēkabsone intervijā LETA uzsvērusi: “Kā pozitīvākās lietas vēlos minēt to, ka ir uzsākts darbs pie augstākās izglītības reformas, pie augstākās izglītības iestāžu pārvaldes modeļa maiņas. Tā ir liela un sen gaidīta lieta, tādēļ vēlu izturību visiem, lai šī reforma tiktu novesta līdz galam. Otra lieta, ko ārvalstu investori ir jau sen gaidījuši, – tieslietu sistēmas reforma. Arī šajā jomā ir paveiktas labas lietas, jo pieņemts lēmums par Ekonomisko lietu tiesas izveidi no nākamā gada 1.janvāra.”

Kā norāda Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs un tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Man ir liels gandarījums, ka ārvalstu investori ir pamanījuši mūsu uzsāktos darbus augstākās izglītības un tieslietu nozares sakārtošanai. Ārvalstu investoru padome pārstāv lielu skaitu ārvalstu investoru, kuri jau pašlaik Latvijā nodrošina tūkstošiem labi apmaksātu darbavietu un viņi jau vairākkārt ir norādījuši uz galvenajiem šķēršļiem, kas kavē vēl straujāku Latvijas ekonomikas attīstību. Tagad mēs šīs problēmas aktīvi risinām un jau pēc dažiem mēnešiem sāks darboties jaunā Ekonomisko lietu tiesa. Interesi par darbu jaunajā tiesā izrādīja liels potenciālo tiesnešu skaits un tas rāda, ka ir iespēja izvēlēties!”

“Svarīgi saprast, ka šīs reformas mēs veicam ne jau tāpēc lai izpatiktu, vienam vai otram investoram, vai tas būtu ārvalstu vai vietējais. Mēs šīs pārmaiņas veicam, lai Latvija būtu valsts, kur cilvēki droši spētu dzīvot tiesiskā vidē un saņemtu cilvēka cienīgas algas un pensijas. Mēs vēlamies lai Latvija būtu tiesiska valsts, jo tiesiska valsts ir pārtikusi valsts. Mūsu mērķis ir, lai tieši Latvijā būtu iespējams iegūt starptautiski konkurētspējīgu augstāko izglītību un mūsu bērniem un mazbērniem tās iegūšanai nebūtu jāpamet mūsu valsts”, uzsver Jauno konservatīvo līderis.

Intervija ar G. Jēkabsoni lasāma LETA+ portālā.