Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 12.okt., LETA. Jaunā konservatīvā partija (JKP) nākamā gada budžeta sarunās Saeimā uzstās uz papildu līdzekļiem onkoloģiskajiem medikamentiem, palielinot akcīzes nodokli tabakai un alkoholam.

Pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) skaidroja, ka būs jācenšas un jāstrādā, lai Latvija nākamajā gadā atgrieztos pie ekonomiskās izaugsmes, kas politiķa ieskatā ir iespējams.

Ministrs uzsvēra, ka ekonomiskā izaugsme ļaus gan palielināt strādājošo algas, gan arī mazināt nodokļu slogu.
Lai arī koalīcijas partijas patlaban vienojušās par nākamā gada budžeta izskatīšanu valdībā, Bordāns neizslēdz strīdus, budžetam nonākot parlamentā.

“Cīņa par budžetu turpināsies arī Saeimā, no JKP būs vēlme meklēt papildu līdzekļus onkoloģiskajiem medikamentiem, palielinot alkohola un tabakas nodokļus,” sacīja Bordāns.

Kā ziņots, 2021.gada budžeta ieņēmumi, salīdzinot ar 2020.gada budžetu, saruks par 328 miljoniem eiro, bet izdevumi augs par 744 miljoniem eiro, liecina Finanšu ministrijas (FM) informācija.
Prognozēts, ka 2021.gada budžeta izdevumi būs 10,76 miljardi eiro, bet ieņēmumi – 9,58 miljardi eiro.
Savukārt no 2020.gada budžeta likuma izriet, ka šogad izdevumi plānoti 10,01 miljarda eiro apmērā, bet ieņēmumi – 9,9 miljardu eiro apmērā.

2021.gadā pamatbudžetā plānotie ieņēmumi veido 6,7 miljardus eiro, bet izdevumi – 7,8 miljardus eiro. Savukārt speciālajā budžetā ieņēmumi un izdevumi plānoti 3,2 miljardu eiro apmērā.
Nākamā gada vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 1,2 miljardu eiro jeb 3,9% no iekšzemes kopprodukta.

Anastasija Tetarenko, LETA