Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 23.okt., LETA. Pateicoties līdzšinējiem ieguldījumiem tieslietu nozares modernizācijā, mēs lielā mērā tehniski un digitāli esam sagatavoti darba organizēšanai šajos īpašajos apstākļos, norāda tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs, ministrs Madonā tikās ar Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāju Edīti Knēgeri un Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāju Jāni Grīnbergu.

Bordāns norādīja, ka līdzšinējie ieguldījumi digitalizācijā bez kavēšanās ļauj pielāgoties Covid-19 pandēmijas izplatību ierobežojošajiem nosacījumiem.

Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka jāturpina darbs pie jaunu digitālu rīku ieviešanas un līdz šim ieviestie pagaidu risinājumi ir jānostiprina ilgtermiņā, lai mazinātu krīzes ietekmi uz tiesu darbu, tajā skaitā izvairītos no piesardzības apsvērumu dēļ neizskatīto lietu sastrēgumiem, un atvieglotu personu piekļuvi tiesām.

Tieslietu ministrija (TM) informēja, ka salīdzinot laika periodu no 10.jūnija pēc ārkārtas situācijas beigām ar tādu pašu laika posmu 2019.gadā, civillietu sēžu skaits videokonferences režīmā ir palielinājies par 53% pirmajā instancē un 7% otrajā instancē, savukārt krimināllietu sēžu skaits par videokonferences režīmā ir palielinājies par 145% pirmajā instancē un par 98% otrajā instancē.

Savukārt videokonferences savienojumu laiks Vidzemes apgabaltiesas Madonas tiesu namā ir palielinājies par 32,4%, visās apgabaltiesās kopumā par 26,5%.

Sarunās ar tiesu pārstāvjiem Bordāns apsprieda tiesu organizatoriskās vadības jautājumus, kā arī nepieciešamo piesardzības pasākumu nodrošināšanu tiesu darbā Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Tāpat vizītes laikā Bordāns ieradās Valsts probācijas dienesta (VPD) Madonas nodaļā. Lai ievērotu ar Covid-19 izplatību noteiktos piesardzības pasākumus un nodrošinātu nepārtrauktu funkciju īstenošanu, arī VPD ir pārorganizējis savu ikdienas darbu.

“Lai mazinātu sabiedrības veselības drošības riskus, ar katru konkrēto klientu VPD sazinās un strādā individuāli pielāgotā formā, tostarp arī attālināti, izmantojot tiešsaistes rīkus,” sacīja Bordāns.