Pāriet uz galveno saturu

Šodien 13. Saeimas deputāti Gatis Eglītis (JK), Krišjānis Feldmans (JK) un Janīna Kursīte (KPV LV) iesniedza priekšlikumu grozījumiem COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, lai slēgtu azartspēļu zāles Latvijā līdz kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 16, vienlaicīgi nosakot Izložu un azartspēļu inspekcijas atbildību likuma izpildes nodrošināšanā.

13. Saeimas deputāts Gatis Eglītis: “Kamēr Latvijā notiek strauja infekcijas izplatība, ir nepieciešams pieņemt stingrus un izlēmīgus lēmumus. Azartspēļu zālēs cilvēki var zaudēt ne tikai naudu, bet arī saslimt ar koronavīrusu, jo tiek radīti apstākļi, kas ir tieši vērsti uz to, lai persona tur uzturētos telpās pēc iespējas ilgāku laiku, kā rezultātā vēl vairāk paaugstinās inficēšanās risks.” Deputāts Eglītis arī uzsvēra, ka slēdzot zāles pavasarī bija vērojamas pozitīvas tendences un nevajadzīgi kontakti tika samazināti līdz minimumam. Sabiedrības veselība jānostāda augstāk pār atsevišķu biznesmeņu vēlmi saņemt dividendes un papildināt mākslas kolekcijas.

Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans: “Esmu iepazinies ar citu valstu pieredzi attiecībā uz azartspēļu nozares dinamiku COVID‑19 laikā. Eksperti ir atzinuši, ka azartspēļu zāļu slēgšanai ir bijis tūlītējs efekts attiecībā uz cilvēku, kas spēlē azartspēles, labklājību, vairojot iekrājumus un naudas apjomu, kas viņiem pieejams pirmās nepieciešamības preču iegādei.”

Ņemot vērā to, ka ekonomiskā situācija Latvijā un pasaulē šobrīd ir ļoti sarežģīta un palielinājušies nabadzības riski, tad aizlieguma mērķis ir aizsargāt iedzīvotājus ar zemu finanšu pratību krīzes situācijā un tādējādi ierobežot strauju ekonomiskā stāvokļa pasliktināšanos daudzām ģimenēm.