Pāriet uz galveno saturu

Šodien Saeimā tika nodibināta deputātu grupa mazo un vidējo lauksaimnieku atbalstam, kuras mērķis ir Saeimas līmenī pārstāvēt mazo un vidējo lauksaimnieku intereses un veicināt lauksaimniecības nozares attīstību un izaugsmi Latvijā. Grupā apvienojušies 16 deputāti no dažādām frakcijām. Ar pārliecinošu balsu vairākumu par grupas vadītāju tika ievēlēts Jauno konservatīvo frakcijas deputāts, zemnieks Jānis Cielēns, savukārt par grupas vadītāja vietnieci ievēlēta deputāte Janīna Kursīte (KPV LV).

Jānis Cielēns, pats būdams bioloģiskais lauksaimnieks ar vairāk kā 10 gadu pieredzi šajā nozarē, uzskata, ka Latvija ir situācijā, kad lielās, konvencionālās saimniecības tiek pārfinansētas, kamēr pietrūkst nopietna un sistemātiska atbalsta mazajiem un vidējiem lauksaimniekiem, kā arī bioloģiskajām saimniecībām. Tā būtu iespēja attīstīt Latvijas lauksaimniecības nozari. Cielēns uzsver: “Es iestāšos par to, lai cilvēki arī turpmāk dzīvotu laukos.”

Kā zināms, Jaunā konservatīvā partija vienmēr ir iestājusies par šādiem Eiropas un nacionālā finansējuma lauksaimniecībai sadales principiem:

1) 100 000 eiro augstiem griestiem ikgadējiem platību maksājumiem;
2) 500 000 eiro augstiem griestiem investīciju projektiem vienai saimniecībai plānošanas perioda laikā;
3) Tiešmaksājumu palielināšanu par pirmajiem 300 hektāriem;
4) Lielāka un sistemātiska atbalsta ieviešanu augļkopībai, dārzeņkopībai un dārzkopībai, kā arī biosaimniecībām.

Tāpat konservatīvie uzskata, ka svarīga ir arī agresīvāka “Altum” iesaiste riskantākos lauksaimniecības segmentos piedāvājot, piemēram, beznodrošinājuma, zemu procentu aizdevumus vai garantijas jaunajiem lauksaimniekiem.

Jānis Cielēns norāda: “Īstenojot saprātīgu atbalsta politiku, mēs panāksim visu saimniecību, jo īpaši, mazo un vidējo saimniecību iespēju augt un attīstīsies, vienlaikus nodrošinot, ka katrs izaudzētais grauds radīs lielāku pievienoto vērtību, kāpinot arī Latvijas eksportspēju.”