Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 2.nov., LETA. Darbam jaunizveidotajā Ekonomisko lietu tiesā pieteikušies 183 pretendenti, aģentūru LETA informēja Tiesu administrācijas tiesu iestāžu sabiedrisko attiecību speciāliste Ināra Makārova.

Šā gada 30.oktobrī noslēdzās konkurss uz 21 amata vietu darbam Ekonomisko lietu tiesā. Vislielākā interese bija vērojama par tiesneša palīga un tiesas sēžu sekretāra amata vietām. Uz tiesneša palīga amata vietām pieteikušies 53 pretendenti, bet tiesas sēžu sekretāra amatiem 52 pretendenti.

Jaunizveidotajā tiesā būs nepieciešami deviņi tiesneša palīgi un septiņi tiesas sēžu sekretāri.

Uz vienu priekšsēdētāja palīga amata vietu ir pieteikušies 16 pretendenti, vienu kancelejas vadītāja vietu 24 pretendenti.

Tāpat liela interese ir par tiesas sekretāra amatu. Uz vienu vietu pieteicies 31 pretendents, bet uz divām amata priekšsēdētāja palīga vietām pētnieciski analītiskajos jautājumos pieteikušies septiņi pretendenti.

Kā vēstīts, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) iepriekš norādīja, ka specializētās Ekonomisko lietu tiesas darbam būs izšķiroša ietekme uz Latvijas tautsaimniecības attīstību un iedzīvotāju labklājību, tāpēc viņš aicināja “esošos un topošos juristus ar tiesu darbam atbilstošām kompetencēm pieteikties uz darbinieku amatiem jaunveidojamajā Ekonomisko lietu tiesā, lai dotu ieguldījumu tiesu sistēmas attīstībai un stiprinātu sabiedrības uzticēšanos tiesu varai”.

Jaunās specializētās tiesas tiesnešiem un tās darbiniekiem būs iespēja veidot tiesas praksi un tiesas autoritāti, karjeras iespējas potenciālajiem tiesas darbiniekiem, sola tieslietu ministrs.

  • Kristaps Ūgainis, LETA