Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 2.nov., LETA. Pirms lēmuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanas valdībai būtu jāsniedz informācija sabiedrībai par to, kāpēc tas ir nepieciešams, pārliecināts Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

Viņš aģentūrai LETA sacīja, ka ārkārtējās situācijas izsludināšana juridiski ir nopietns solis, pirms kura speršanas ir jābūt pilnīgai skaidrībai, kāpēc tas nepieciešams.

“Pavasarī, kad bija ārkārtējā situācija, redzējām, ka sabiedrībai radās daudzi jautājumi par daudzām lietām. Nebija pietiekami skaidru atbilžu,” atgādināja politiķis.

Feldmans ir skeptisks par valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa (JV) spēju īstenot krīzes komunikāciju. Viņš arī akcentēja, ka līdz šim valdībai trūcis spējas saprotami un nepārprotami skaidrot pieņemtos lēmumus un to cēloņus.

“Svarīgas ziņas ir jākomunicē nepārprotami. Kad sabiedrībai zināms, ka kaut kas notiek ārkārtējos apstākļos, piemēram, neievērojot iepirkumu procedūras, tad viss met papildu ēnu. Ja tiek domāts par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, tad sabiedrībai ir jāskaidro, ka citādi vairs nevaram un iestāsies krīze, ja neatkāpsimies no likumā paredzētajām procedūrām,” teica deputāts.

Feldmanu neapmierina arī veselības ministres Ilzes Viņķeles brīžiem augstprātīgā attieksme un izturēšanās, negribot atbildēt arī uz deputātu publiski uzdotajiem jautājumiem, piemēram, kāpēc Veselības mājaslapā nav uzskaitītas visas iestādes, kur iespējams veikt Covid-19 testu.

“Es gribētu, lai sabiedriskajā sektorā tiktu izskaidroti gan pagātnes, gan nākotnes apstākļi lēmumu pieņemšanas procesā,” sacīja deputāts.

Viņš pats varētu atbalstīt ārkārtējās situācijas izsludināšanu, ja vien lēmums par to izies cauri valdības un atbildīgās Saeimas komisijas sietam. Feldmans atgādināja, ka minēto komisiju vada Jauno konservatīvo politiķis Juris Rancāns, kurš “ir ļoti kompetents drošības jautājumos”.

Anastasija Tetarenko, LETA