Pāriet uz galveno saturu

Koalīcijas partiju deputāti ir vienojušies, ka nepieciešami vairāki uzlabojumi! Tostarp skaidrs regulējums attiecībā pret radošajiem cilvēkiem, kuri bieži vien vienlaikus strādā gan speciālā, gan vispārējā nodokļu režīmā. Tāpat ļoti svarīgi ir palīdzēt konkrētām pašnodarbināto grupām, piemēram, pašnodarbinātajiem, kuriem ir daudzbērnu ģimenes.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) akcentēja, ka vīrusa krīze “paradoksāli pozitīvā veidā” pavirzīja uz priekšu jautājumus, kas saistīti ar, piemēram, pašnodarbināto regulējumu. “Cilvēki, kuri ir pašnodarbinātie un nenopelna minimālo summu, no kuras veicamas obligātās sociālās iemaksas, situācija nav risināma ar sociālajiem dienestiem, bet viens no nopietnākajiem risinājumiem būtu to darīt Valsts ieņēmumu dienestam,” teica Bordāns.

Politiķis pauda, ka vēl būtu nepieciešams veikt virkni uzlabojumu attiecībā uz budžetu, cerot, ka tas krīzes situācijā varētu virzīties straujāk.

“Savā darba dzīvē pamatā biju pašnodarbinātais, un man liekas, ka jāskatās uz priekšu un jāsakārto pašnodarbinātās personas statuss, lai būtu skaidrs, kas ir šie radošie cilvēki, kas ir pašnodarbinātie,” sacīja politiķis, uzsverot, ka šis varētu būt viens no aktuālākajiem koalīcijas jautājumiem tuvākajā nākotnē.

Saeimas deputāte Ilze Indriksone pauda prieku, ka koalīcijas partijas atteikušās no “pārāk smalkajiem sietiem” atbalsta mehānismu izstrādē, tādējādi atbalstot plašāku krīzes skarto iedzīvotāju un uzņēmēju loku. Viņa arī piebilda, ka netiks vērtēts tas, ka cilvēks, kura pamatnodarbošanos skārusi krīze, papildu strādā kādā citā nozarē. “Radošajām personām ir ļoti bieži kāds cits darbs, piemēram, augstskolās,” skaidroja deputāte.

Indriksone arī pauda cerību, ka tiks uzlaboti jautājumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) kārtību pašnodarbinātajiem, jo patlaban likums paredz, ka jau no 2023.gada pašnodarbinātajiem VSAOI būs jāmaksā no pilnas summas.

“Turpināsim diskusijas par grupām, kam nebūtu jāsasniedz noteiktas slieksnis, piemēram, daudzbērnu ģimenes,” piebilda deputāte.

Pavļuts arī akcentēja, ka atbildīgajām ministrijām līdz nākamā gada vidum ir jānāk ar jaunu, uzlabotu pašnodarbināto nodokļu režīma piedāvājumu.

LETA, JKP Preses dienests