Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 11.nov., LETA. Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (JKP) nolēmusi aktualizēt azartspēļu slēgšanu galvaspilsētā. Par to viņa paziņojusi savā “Facebook” kontā.

L.Ozola norāda, ka, strādājot kā deputātei Rīgas domes iepriekšējā sasaukumā un Saeimā, bieži vien saskārusies ar neizprotamu un loģikai nepakļautu vēlmi apkarot jebkura veida Jaunās konservatīvās partijas priekšlikumus azartspēļu zāļu ierobežošanai Rīgā un Latvijā.

Pēc domes deputāta, bijušā partijas “Latvijas attīstībai” biedra Māra Mičerevska publiskotās informācijas, Ozolai tagad esot skaidrs, ka šādas pretestības pamatā esot partijai pietuvinātu sponsoru un politbiznesmeņu diktāts.

Lai Rīgas domes deputāti “darbos varētu apliecināt, ka azartspēļu apkarošana nav tikai tukši vārdi”, Ozola pieprasījusi informāciju no Rīgas domes Juridiskās pārvaldes, lai noskaidrotu statusu lēmumiem to azartspēļu zāļu slēgšanu Rīgā, kuri bija jāsagatavo kopš Rīgas domes 2019.gada pavasarī pieņemtā lēmuma.

“Strādāšu pie tā, lai azartspēļu zāļu likvidēšana Rīgā turpmāk vairs netiktu nepamatoti kavēta,” sola Ozola.

Kā ziņots, Rīgas domes deputāts Mičerevskis paziņoja par izstāšanos no partijas “Latvijas attīstībai” (LA), jo viņam neesot pieņemama partijas līderu aizkulišu tirgošanās, aizstāvot “neveiksmīgi strādājošu ministri” – Ilzi Viņķeli (AP).

Mičerevskis sociālajos tīklos publicējis savu video uzrunu, kurā skaidro šī soļa iemeslus. Viņš izteicies, ka, stājoties partijā, neesot lolojis ilūzijas par to, ka politika ir godīga, taču neesot gaidījis, ka “būs tik liela savu interešu lobēšana un stādīšana augstāk pa valsts un tautas interesēm”.

Viņam neesot pieņemams, ka Covid-19 krīzes laikā politiskās spēles un biznesa intereses “ir pāri cilvēku dzīvībām”. Viņaprāt, LA ir godīgi un dedzīgi cilvēki, kuri tiekot izmantoti kā izkārtne partijas interešu lobēšanai.

Pēc tam viņš dažādos medijos ir paudis atsevišķus faktus par kādreizējo partijas biedru rīcību, bīdod savas intereses. Kā rezultātā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nolēmis izvērtēs publiski izskanējušo informāciju par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP), iespējams, prettiesisku SIA “Rīgas satiksme” autostāvvietas caurlaides izmantošanu.

  • Mārtiņš Kalaus, LETA