Pāriet uz galveno saturu

“Latvijas politikā pēdējos divos gados ir lielie pārmaiņu laiki, kad mācamies strādāt cēlāku vērtību vadīti, nekā līdz šim praktizētā pašu labuma meklēšana, oligarhu interešu pārstāvēšana un tirgošanās ar ietekmi. Ja vēlamies dzīvot tik pat pārtikuši kā vadošās Eiropas valstis, mums nav cita ceļa, kā vien attīrīties no korupcijas traipiem.

“Attīstībai/ Par!” un Jura Pūces gadījums liecina, ka process notiek. Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis ir rīkojies atbilstoši trauksmes cēlēju principiem un nav klusējis, redzot netaisnību un korupciju. Tomēr ar Pūces demisiju situācija nav atrisināta. Satraukumu raisoši ir Mičerevska paziņojumi, ka viņš ir atklājis tikai mazu daļu no tā, kas notiek patiesībā. Mums ir jāizdara viss nepieciešamais, lai novērstu reputācijas krīzi, kas ietekmē sabiedrības uzticēšanos politiķiem.

Jura Pūces gadījums met šaubu ēnu uz VARAM lēmumiem, jo īpaši par atkritumu depozītu sistēmu un Rīgā noslēgto atkritumu apsaimniekošanas līgumiem, par kuriem JKP bija būtiski iebildumi. Jaunajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram būtu jāspēj pārskatīt pieņemtos lēmumus un kliedēt bažas par šauras ekonomiskās grupas interešu īstenošanu pretēji iedzīvotāju interesēm.

Manuprāt, “Attīstībai/ Par!” ministra korupcijas gadījums ir sarkans signāls arī jaunajai Rīgas domes vadībai rīkoties strauji un izlēmīgi. Ir jāattaisno apsūdzības, ka tie iemesli, kāpēc tika atlaista Ušakova dome, tomēr ir turpinājuši darboties arī pagaidu administrācijas laikā. Ar nepacietību gaidīsim Rīgas mēra rīcības plānu.

Kā partijas vadītājs apliecinu Latvijas sabiedrībai, ka mēs rūpīgi sekosim līdzi, lai attīrīšanās no netaisnības un korupcijas turpinātos. Pūces gadījums nedrīkst aprobežoties ar vienkāršu “Attīstībai/ Par!” ministra nomaiņu un viņa atgriešanos Saeimas darbā, pēc kā politiskā elite turpina tēlot, ka viss ir kārtībā. Jau iepriekš izsaku paldies visiem trauksmes cēlējiem, kam ir svarīga cīņa par taisnību.”