Pāriet uz galveno saturu

Ņemot vērā problēmas ekonomikā, kuras rada vīrusa krīze, šodien valdībā paredzēts lemt par jautājumu, kas skar uzņēmēju atbalsta sistēmu. Izvērtējot Ekonomikas ministra piedāvājumu, Jaunā konservatīvā partija ir nolēmusi to atbalstīt.

Jaunās konservatīvās partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Vitenberga piedāvājums ir atbalstāms, tādējādi atbalsta pasākumu kontekstā varētu raudzīties ne tikai uz NACE klasifikācijām, bet arī saprast, ka netieši vai pat tieši tiek skartas visas nozares. Jāraugās uz to, kā uzņēmējus atbalstīt, ja tos skārusi vīrusa krīze, skatoties uz uzņēmumu apgrozījumu, darbaspēka situāciju, kā arī lūkojoties uz individuāliem gadījumiem.”

Patlaban atbalsta pasākumos paredzētas subsidētās darba vietas, kur uzņēmums turpina strādāt, bet valsts palīdz ar algām, bet otrs ir, ka uzņēmums praktiski nedarbojas un saņem dīkstāves pabalstu.

Ministru prezidents Kariņš teica, ka šajā sakarā ir jautājums, kā to padarīt par vienu pabalstu, sakārtot mijiedarbību, kur beidzas subsidētās darba vietas un sākas dīkstāves pabalsti.