Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 24.nov., LETA. Valdība šodien deva atļauju prokuratūrai uzņemties papildu valsts budžeta ilgtermiņa saistības 228 353 eiro apmērā, lai īstenotu projektu, kurš paredz Baltijas valstīs uzlabot ekonomisko noziegumu izmeklēšanas kvalitāti.

Tieslietu ministrijā (TM) informēja, ka projekts “Sadarbības stiprināšana finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanā Baltijas valstu tieslietu darbiniekiem” tiks īstenots Eiropas Komisijas (EK) Tieslietu ģenerāldirektorāta programmas “Tiesiskums 2014-2020” izpildes gaitā.

Ministrijā skaidroja, ka pēc saņemtā “Moneyval” starptautisko ekspertu novērtējuma par situāciju Baltijas valstīs, kurā tika norādīts uz esošajām kļūdām, nepilnībām, trūkumiem gan pirmstiesas izmeklēšanā, gan tiesas procesā, 2019.gadā Lietuvas prokuratūra kā vadošais partneris sadarbībā ar Latvijas prokuratūru un Igaunijas prokuratūru ir sagatavojusi EK Tieslietu ģenerāldirektorātam projekta pieteikumu.

Saskaņā ar TM pausto, minētais projekts ir kā atbilde “Moneyval” ekspertiem, norādot, ka Baltijas valstu atbildīgās personas ir gatavas risināt identificētās problēmas un veicināt sadarbību, un tā galvenais mērķis ir stiprināt Baltijas valstu sadarbību finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas jomā. Sadarbības veicināšana ir paredzēta gan starp prokuratūrām, gan arī katrā dalībvalstī esošajām izmeklēšanas iestādēm – nodokļu pārraudzības iestādēm, policiju, kā arī tiesām.

Paredzams, ka projektā tiks organizētas starpvalstu apmācības, kurās tiks piesaistīti jomu speciālisti no Eiropas, organizētas mācību vizītes uz katru no projekta dalībvalstīm, lai iepazītos ar esošo situāciju finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanā, organizētas konferences, lai pārrunātu labo praksi izmeklēšanas jautājumos, kā arī jomu speciālisti no dalībvalstīm veidos apmācību materiālus un rokasgrāmatu, kura tiks izplatīta dalībvalstu jomā strādājošiem profesionāļiem. Projektā tiks organizētas arī angļu valodas apmācības.

Pēc TM sniegtās informācijas, projekta kopējais budžets ir 663 163 eiro, bet prokuratūrai paredzētais budžets veido 228 353 eiro, no kuriem 90% jeb 205 518 eiro ir EK finansējums, bet 22 835 eiro – valsts līdzekļi.