Pāriet uz galveno saturu

Pēc deputātu Anitas Muižnieces un Krišjāņa Feldmana ierosinājuma, šodien Saeimā galīgajā lasījumā tika pieņemts lēmums, ka turpmāk civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) polisi ģimenes, kurās ir bērni ar invaliditāti, varēs iegādāties ar 40% atlaidi.

Polisi, sākot no nākamā gada 1. jūlija, varēs iegādāties viens no bērna vecākiem, aizbildnis vai viena persona no audžuģimenes, ja aprūpē bērnu ar invaliditāti. Polisi lētāk varēs iegādāties par vienu vieglo transportlīdzekli, kura pilna masa ir līdz 3,5 tonnām.

“Iespēja iegādāties OCTA polisi ar atlaidi ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti, sniegs būtisku papildu atbalstu, jo transportlīdzeklis šādās ģimenēs ir ikdienas nepieciešamība, nevis luksusa lieta,” pauda Anita Muižniece.

Arī vēsturisko transportlīdzekļu īpašnieki polisi varēs iegādāties uz 30 dienu termiņu sākot no nākamā gada 1.februāra.

Papildus 3. lasījumam Saeimā tika iesniegts priekšlikums par OCTA polises turpmāku iegādāšanās iespēju uz minimālo termiņu 30 dienas visiem sauszemes transportlīdzekļiem, kas stāsies spēkā no 2021.gada 1.jūlija, taču būtiski ir norādīt, ka jau šobrīd Eiropas Savienībā notiek darbs pie direktīvas izstrādes, kas paredzēs, ka visiem par ceļu satiksmei derīgiem atzītiem transportlīdzekļiem būs jābūt apdrošinātiem. Tiesa, visticamāk, tiks panākta vienošanās, ka tas neattieksies uz sezonāli izmantojamiem transportlīdzekļiem. Taču būtībā ir skaidrs, ka šis grozījums varēs būt spēkā tikai līdz direktīvas ieviešanas brīdim.