Pāriet uz galveno saturu

Saeimas deputāti šodien galīgajā lasījumā atbalstīja Jauno konservatīvo frakcijas deputāta Gata Eglīša piedāvātās izmaiņas attiecībā uz ārvalstīs gūtajiem pensijas ienākumiem. Tās attieksies uz remigrējušajiem diasporas locekļiem, kuri pirms atgriešanās Latvijā kopumā vismaz 36 mēnešus nav bijuši Latvijas rezidenti. Šādām personām būs tiesības piemērot ārvalsts pensijas neapliekamo apmēru, kāds tas ir noteikts pensijai attiecīgajā ārvalstī, kā to paredz 2018.gadā pieņemtais Diasporas likums. Plānots, ka šī norma būs piemērojama no 1. janvāra. 

G.Eglītis: “Esmu pārliecināts, ka šis lēmums, kas izriet no Diasporas likuma, mudinās daudzus Latvijas valstspiederīgos, kas gadu gaitā būs nopelnījuši pensiju tiesības tādās valstīs kā Īrija, Lielbritānija un Vācija, atgriezties dzimtenē, jo ārvalstīs gūtajiem pensiju ienākumiem IIN tiks piemērots tikai virs neapliekamā minimuma līmeņa, kas ir attiecīgajā pensijas ienākuma valstī. Šo cilvēku tērētie līdzekļi nonāks Latvijas ekonomikā un veicinās vietējo patēriņu!”

Jaunie konservatīvie konstanti turpinās cīnīties par to, lai turpmākajos gados pieaugtu neapliekamais minimums arī Latvijā nopelnītajām pensijām vismaz līdz 500 eiro mēnesī. Pēdējos gados pensionāru nepaliekamais minimums ir palielinājies no 250 eiro mēnesī 2018.gadā, līdz 330 eiro mēnesī 2021.gadā.