Pāriet uz galveno saturu

Šodien tikšanās laikā ar Jauno konservatīvo frakciju Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pauda apņemšanos uzlabot lēmumu pieņemšanas procesu valdībā, nodrošinot izlēmīgāku lēmumu pieņemšanu par COVID19 infekcijas ierobežošanai nepieciešamajiem pasākumiem. Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele lūdza divas nedēļas laika, lai būtu iespējams novērtēt, vai esošais vakcinācijas plāns, kā arī Latvijas izvēlētais vakcīnu portfelis atbilst tam, lai nepieļautu turpmāku atpalikšanu vakcinācijas procesā no Lietuvas.

Sarunas laikā Ilze Viņķele piekrita koriģēt vakcinēšanas plānu, tā, lai pirmsskolas un speciālās izglītības pedagogi tiktu iekļauti grupās, kam prioritāri būs iespēja saņemt vakcīnu. Šie ir cilvēki, kuri ir spiesti savu darbu pildīt klātienē un ir pakļauti paaugstinātam inficēšanās riskam. Bez skolotājiem un bērnudārzu audzinātājiem nav iespējama normāla izglītības iestāžu darbība, kas ir nepieciešama tiem daudzajiem pirmajās rindās strādājošajiem, tajā skaitā mediķiem un policistiem, kas nevar izvēlēties darbu attālināti.

Veselības ministre atzina, ka viena no vājajām vietām COVID19 izplatības ierobežošanā līdz šim bijusi tieši ierobežojumu kontrolēšana, un gadījumā, ja stingrāk tiktu kontrolēti ieviestie ierobežojumi, iespējams, tie nebūtu jāpastiprina.

Viņķele izteica apņemšanos pēc divām nedēļām tikties ar Jauno konservatīvo frakciju atkārtoti, lai pārrunātu gan uzlabotu vakcinācijas plānu, gan izvērtētu vakcinācijas gaitu. No veselības ministres teiktā var noprast, ka viņa ir gatava izvērtēt gan savu, gan iesaistīto amatpersonu atbildību, kā arī uzņemties politisko atbildību, gadījumā, ja izvēlētā vakcīnu iepirkuma stratēģija būs izrādījusies nepareiza, vai arī ja kļūdaini izvēlētās vakcīnu iepirkumu stratēģijas dēļ, Latvija vakcinēšanās ziņā ievērojami atpaliktu no kaimiņvalstīm.

Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans piebilda: “Pēc divām nedēļām varēsim vērtēt padarīto, jo par spīti publiski pieejamajai informācijai, ministre sola, ka liktais uzsvars uz AstraZeneca vakcīnām attaisnosies un plānā definētais mērķis pirmajā ceturksnī vakcinēt 300 tūkstošus iedzīvotāju tiks izpildīts. Viņa informēja, ka Eiropas zāļu aģentūra AstraZeneca apstiprināšanu veiks paātrinātā kārtībā.”

“Esam par gudriem lēmumiem un stabilitāti valstī, par cieņu pret likumiem un pieņemtiem ierobežojumiem. Aicinām Krišjāni Kariņu neslēpt, kurš un kad, un kāpēc ir rosinājis un pieņēmis vai nepieņēmis tādus vai citādus lēmumus, labākajā gadījumā nodrošinot iespēju žurnālistiem piedalīties slēgtajās valdības sēdēs, lai izslēgtu politiska rakstura manipulācijas. Šobrīd varam vērot gan manipulācijas, gan atrunāšanos un atbildības izšķīdināšanu,” uzsvēra K. Feldmans.

Jaunās konservatīvās partijas valdes loceklis Gatis Eglītis: “Es saprotu, ka tā ir zināmā mērā bijusi laimes spēle, veidojot vakcīnu “iepirkuma portfeli”, bet nezinot īsti, kā procesi attīstīsies, taču mēs redzam ļoti lielu slimības izplatību un vēlamies saprast, kā varam šobrīd vislabāk sastrādāties ar veselības ministri, lai kopā sasniegtu mērķi, jo valdībā esam vienā komandā un katra diena, kad netiks sperti soļi mērķa sasniegšanai, rezultēsies ar zaudētām cilvēku dzīvībām un miljoniem eiro lieliem zaudējumiem ekonomikai. Ceram, ka ministre vairs neliks vilties un, ņemot vērā situāciju, varēsim virzīties tālāk.”

Sarunā ar Jauno konservatīvo frakciju Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pauda apņēmību uzlabot lēmumu pieņemšanas procesu Ministru kabinetā, lai nodrošinātu izlēmīgāku lēmumu pieņemšanas procesu sabiedrības veselības nodrošināšanas interesēs.

Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns norāda: “Mēs arī aicinājām Ministru prezidentu nodrošināt, ka tiek izstrādāta skaidra un sabiedrībai publiski pieejama stratēģija COVID19 izplatības ierobežošanai, paredzot iespējamos ierobežojumu pastiprināšanas scenārijus pie konkrētiem saslimstības radītājiem, tādējādi nodrošinot lielāku skaidrību sabiedrībai. Tāpat priecājamies dzirdēt par Ministru prezidenta gatavību uzlabot lēmumu pieņemšanas procesu valdībā.”