Pāriet uz galveno saturu

Ņemot vērā, ka situācija veselības nozarē pasliktinās ar katru dienu, tad šodien, 5.janvārī, notiks Ministru kabineta sēde, kur tiks skatīts Veselības ministrijas vakcinācijas plāns, jo konservatīvie valdībā sākuši celt trauksmi par lēmumpieņemšanas procesu krīzes laikā un nepilnībām vakcinācijas plānā. Jau ziņots, ka tika rīkotas ārkārtas Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas sēdes ar premjeru Kariņu un veselības ministri Ilzi Viņķeli. Deputāts Krišjānis Feldmans piedāvā vakcinācijas plānā iestrādāt automātisko SMS apziņošanas sistēmu. Par to viņš paziņoja sociālo mediju vietnē facebook.

K.Feldmans norādīja, ka 26. decembrī Rīgā tika piegādātas pirmās 9750 Pfizer vakcīnas un šodien piegādātas vēl 13650 vakcīnas, bet nedēļas laikā izlietotas tikai 2243 vakcīnas. Viņš akcentēja, ka visā valstī noteikti tādi ierobežojumi kā “mājsēdes”, un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule spiesta izrakstīt no noliktavas nestuves pārvietojamā morga ierīkošanai.

“Ceru, ka tagad kļūst saprotams, kāpēc konservatīvie ceļ trauksmi – “streso” par vakcinācijas plāna kvalitāti un pasūtīto vakcīnu portfeli,” teica Feldmans.

Deputāts Feldmans arī pauda viedokli par to, kā veselības ministram šobrīd būtu jārīkojas: “Ja es būtu veselības ministrs, tad vakcinācijas kabineti strādātu 24/7, bet apziņošana notiktu pusautomātiski, izsūtot SMS pēc saraksta, ar iespēju apstiprināt, noraidīt vai pārcelt ierašanos. Mērķis – nodrošināt pēc iespējas ātrāku vakcināciju visiem tiem, kuri vēlas, tuvinot brīdi, kad tautsaimniecība atgriezīsies ierastajā ritmā.” Viņš uzsvēra, ka šobrīd, lai nodrošinātu intensīvu vakcināciju, prioritāšu grupas arī varētu pārklāties, negaidot pilnīgu kādas grupas vakcināciju, jo tāds brīdis var arī nekad nepienākt.

Vakcinācijas plāns nav tikai kādu cilvēku grupu uzskaitījums, kā daži mēģina iestāstīt. Plānā jābūt arī apziņošanas metodikai, definētiem atbildīgajiem par katru rīcības posmu, lēmumu pieņemšanas kritērijiem, formulām, lai sāktu grupu pārklāšanos.