Pāriet uz galveno saturu

Lai arī iepriekš vairākas reizes Labklājības ministrijai (LM) ir norādīts uz kritisko situāciju saistībā ar COVID19 izplatību pansionātos, reāli uzlabojumi nav redzami un situācija pansionātos turpina pasliktināties. Ja tuvāko divu nedēļu laika netiks novēroti jūtami uzlabojumi COVID19 ierobežošanā pansionātos, Jaunie konservatīvie apsver iespēju lūgt premjeru vērtēt labklājības ministres Ramonas Petravičas demisiju.

Kā norāda Jauno konservatīvo valdes loceklis Gatis Eglītis: ”Lai arī kopējie saslimstības rādītāji ar COVID19 pamazām stabilizējas, situācija pansionātos turpina pasliktināties un līdz ar to pieaug mirstība. Mums nav pieņemams tas, ka gados vecie pansionātu iemītnieki tiek pamesti likteņa varā un viņu nosargāšanai no šīs sērgas netiek veltīta pienācīga uzmanība.”

G.Eglītis: “Mēs esam iepazinušies ar ekspertiem, kuri ir norādījuši uz vairākām lietām, ko nepieciešams darīt COVID19 ierobežošanai pansionātos, tomēr tas  nenotiek, bet tā vietā mēs jau vairāku mēnešu garumā dzirdam dažādas atrunas. Nekavējoties būtu jāpalielina testēšanas apjomi pansionātu darbinieku un arī pansionātu iemītnieku vidū, tāpat jau saslimušie pansionātu iemītnieki būtu jānodrošina ar oksimetriem, lai ļautu ātrāk konstatēt veselības stāvokļa pasliktināšanos, kā arī uzsāktu palīdzības sniegšanu medicīnas iestādē. Tāpat no LM puses nav redzami skaidri izstrādāti algoritmi situācijām, ja nav kas ēdina un aprūpē klientus, kādā veidā tiek piesaistīta palīdzība no malas.”

“Tāpat nepieciešams pasteidzināt pansionātu darbinieku un arī iemītnieku vakcināciju. Tai būtu jāsākas uzreiz pēc medicīnas darbinieku vakcinācijas, vienā laikā ar skolotāju un pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku vakcināciju. Informācija, kas ir mūsu rīcībā liecina, ka LM nav sagatavojusi priekšlikumus, kā vakcinēt tos darbiniekus, kas gaida vakcināciju,” uzsvēra G. Eglītis.

Tāpat  Jaunie konservatīvie vēlas noskaidrot iemeslus progresa trūkumam bērnu tiesību aizsardzības jomā.

Kopš 2019. gada Valsts kontroles (VK) ziņojuma par nepieciešamību nekavējoties reformēt bērnu tiesību aizsardzības sistēmu, līdz 2021. gada sākumam nav ieviests neviens VK ieteikums. Informatīvais ziņojums “Par bērnu tiesību aizsardzības sistēmas pilnveidi”, kam jākalpo par politisku vadlīniju visai tālākai bērnu tiesību nodrošināšanai ir iesniegts, bet nav ticis skatīts valdībā. Tas kavē bērnu tiesību aizsardzības sistēmas kvalitāti. Tieslietu ministrija joprojām uztur savu piedāvājumu pārņemt savā pārraudzībā bāriņtiesu sistēmu un izvest to cauri administratīvi teritoriālās reformas krustcelēm, lai stiprinātu bērnu tiesību sistēmu Latvijā kopumā, un LM varētu vairāk resursu veltīt sociālo dienestu un sociālās jomas attīstībai.

“25. janvārī esam aicinājuši uz tikšanos ministri Ramonu Petraviču un premjeru Krišjāni Kariņu.   Ja divu nedēļu laikā nebūs iespējams saskatīt skaidri izmērāmus rezultātus, būs jāvērtē Ramonas Petravičas profesionalitāte un atbilstība ieņemamajam amatam. Līdz šim nerodas pārliecība, ka viņa spēj vienlaicīgi apvienot ministres un Saeimas deputātes amatus,” piebilst G. Eglītis.

Nav komentāru

  • hartijs saka:

    Veselības ministru jau nomainīja! Kas ir mainījies? Labklājības ministrei atliek aizklapēt ciet pansionātus, un ar dzeloņdrātīm apjozt, lai ne ārā, ne iekšā tiek. Bērnu dārzus ciet skolas ciet visu ciet!